21

Re: Buna ziua am nevoie de parerea voastra !:D

Multumesc pentru sfaturi si apa chiar le`o schimb la 2-3 zile smile si poti sa`mi recomanzi si o geanta care sa se asorteze cu bolul ca nu ma supar smile)) daca scot cufarul ala o sa arate urat si pe deasupra dorm acolo noaptea pestii big_smile oricum serios vorbind in scurt timp am sa`mi achizitionez un acvariu mai mare si cu toate dotarile necesare smile :s)

22

Re: Buna ziua am nevoie de parerea voastra !:D

Raluca94 A scris:

serios vorbind in scurt timp am sa`mi achizitionez un acvariu mai mare si cu toate dotarile necesare

   Se poate incepe discutia din punctul asta, deci la ce acvariu te-ai gandit, si cu ce vietuitoare si plante ti-ar placea sa-l populezi? Pune o poza de pe net cu ce ti-a placut.

23

Re: Buna ziua am nevoie de parerea voastra !:D

Pai nu prea stiu ce detalii sa`ti dau acum ... normal ca tipic feminin voi alege intai dupa design vreau sa nu fie prea mare 20-40 litri oricum la dotari il voi lua cu tot ce trebuie ca imi este mult mai usor asa.Acum ce sa zic care imi place mai mult ala il iau big_smile si cat despre pesti probabil am sa`mi iau cativa nu foarte greu de intretinut iar apoi am sa`mi mai populez acvariul.Imi plac foarte mult "Ciclidele africane" parca asa se cheama dar citisem ca au nevoie de acvarii foarte mari:( oricum in bolul asta care il am acum a avut un var de`al meu 5 pesti mai exact asa supranumitii "pesti neon" care au trait in jur de 3 ani :acv  Acvariul din poza mi se pare extraordinar de frumos ca aspect :Xdaca ar fi jumatate din dimensiunea celui din poza ar fi perefect:D

24

Re: Buna ziua am nevoie de parerea voastra !:D

Jumatatea acvariului din imagine e undeva intre 400-500L.Esti sigura ca asta vrei?

25

Re: Buna ziua am nevoie de parerea voastra !:D

Ala e un acvariu marin. Cauta poze cu acvarii de apa dulce. wink

26

Re: Buna ziua am nevoie de parerea voastra !:D

Raluca, 2 variante bune pentru tine sunt Eheim Aquastar, sau la 300 lei AquaPro 60, doua acvarii "set" de 60 litri, care le poti cumpara din Hornbach, cu tot ce ai nevoie ca acvarist incepator inclus. Daca ai banii necesari parerea mea este sa te gandesti la variantele astea, ca un minim cu care poti incepe... sa nu mai chinui pestii big_smile

27

Re: Buna ziua am nevoie de parerea voastra !:D

Acvariile prezentate de colegul Ancistrus, sunt mai mult decat bune pt inceputul tau.
Pe langa kitul Aquapro sau Aquastar o sa mai ai nevoie:
- nisip granulatie 2-4 mm(culoare naturala)
- plante easy
- radacini
- pietre
- substrat fertil.
Pe care le gasesti aici pe forum la preturi accesibile.

28

Re: Buna ziua am nevoie de parerea voastra !:D

Multumeeesc big_smile ! :apl

29

Re: Buna ziua am nevoie de parerea voastra !:D

Mai baieti, asa se fac afacerile? asa ii ajutati pe colegi sa vanda produsele lor de la sectiunea vanzari? indrumati posibilii clienti la hornbach? big_smile  aici gaseste ce are nevoie, ieftin si de calitate.

"Nici un om nu este suficient de intelept de unul singur."

30

Re: Buna ziua am nevoie de parerea voastra !:D

laur32 A scris:

Mai baieti, asa se fac afacerile? asa ii ajutati pe colegi sa vanda produsele lor de la sectiunea vanzari? indrumati posibilii clienti la hornbach? big_smile  aici gaseste ce are nevoie, ieftin si de calitate.

laur32 ai ceva de vanzare si nu ai cui sa vinzi ?  big_smile

31

Re: Buna ziua am nevoie de parerea voastra !:D

Technics A scris:
laur32 A scris:

Mai baieti, asa se fac afacerile? asa ii ajutati pe colegi sa vanda produsele lor de la sectiunea vanzari? indrumati posibilii clienti la hornbach? big_smile  aici gaseste ce are nevoie, ieftin si de calitate.

laur32 ai ceva de vanzare si nu ai cui sa vinzi ?  big_smile

Sunt in stadiul de incepator (cumpar tot) smile)) vezi ca te-am luat in vizor, stai in zona, o sa apelez la tine dupa ciclare:))

Era o gluma cu tenta serioasa, o sa gaseasca acvariu cu toate cele dimensiunea dorita la nici juma' de bani, am rasfoit tot ce inseamna sectiunea vanzari si nu numai:))

"Nici un om nu este suficient de intelept de unul singur."

32

Re: Buna ziua am nevoie de parerea voastra !:D

Era vorba mai mult de seturile de acvarii recomandate unui incepator, iar la Hornbach pretul este cel mai bun pentru un acvariu de firma nou, nefolosit. Oricine isi poate face calculele singur odata indrumat spre un anumit produs, adica in ce forma vrea acel produs, nou sau folosit.

33

Re: Buna ziua am nevoie de parerea voastra !:D

salutare! am un acvariu de 90 litri, si as vrea sa stiu cam care ar fi nr maxim recomandat de guppy pe care ii pot avea?momentan am 2 platy, 2 cory, 3 guppy si multi pomacea de toate marimile . multumesc!

34

Re: Buna ziua am nevoie de parerea voastra !:D

acvariul meu de incepator

35

Re: Buna ziua am nevoie de parerea voastra !:D

Bogdan de ce nu-ti deschizi tu propriul subiect la Prezinta-te si prezinta-ti acvariul? Aici este subiectul Ralucai.