1

Subiect: acvariu nou

Salut, ma intereseaza sa cumpar un acvariu de aprox. 20-30 l si as vrea sa va cer parerea in ceea ce priveste marca acvariului + ce alte componente (eventual cu marca) mai este nevoie pentru un acvariu complet de astfel de dimensiuni, eventual decoratiuni si tipuri de pesti, poate chiar cel mai bun magazin din Bucuresti pentru astfel de cumparaturi.

Cel mai simplu mi-ar fi sa cumpar un astfel de acvariu deja facut (all inclusive) la un pret de aprox. 200-300 lei, o sa fie un cadou pentru prietena mea, care sper ca o sa si aiba grija de pesti.

Multumesc

2

Re: acvariu nou

Eu as sfatui impotriva unui astfel de cadou.

Daca nu esti de induplecat sa renunti incearca la Coralis. Zona Dr. Taberei pe traseul lui 41.

Au acvarii de la boluri pana la sute de litri si gasesti de la Aquael dotat cu tot ce-ti trebuie in banii mentionati de tine.

3

Re: acvariu nou

Acvariu Eheim Aquastar 60 . Eu iti recomand hornbach gasesti la preuri bune.

Re: acvariu nou

Hornbah
sigur, in drumul taberei au pretirile mai mari ca in hornbah si ... sunt mai mult comercianti
.la 200 ron poti cumpara unul de 54 L. Asa poti pune mai multi pesti

5

Re: acvariu nou

Acvariu Aquael Clasic Rectangular 60.

Volum [L] - 54
Dimensiuni [cm] - 60 x 30 x 30
Filtru - Contine filtru cu 3 medii de filtrare
Iluminare - 1 x 15W T8

299 lei.

L-am luat din Drumul Taberei acum 3 luni si sunt foarte multumit.

6

Re: acvariu nou

emchitu A scris:

Acvariu Aquael Clasic Rectangular 60.

Volum [L] - 54
Dimensiuni [cm] - 60 x 30 x 30
Filtru - Contine filtru cu 3 medii de filtrare
Iluminare - 1 x 15W T8

299 lei.

L-am luat din Drumul Taberei acum 3 luni si sunt foarte multumit.

   Colega, citeste primul post, se doreste un acvariu de 20-30 litri! Daca vrei sa vinzi acest Aquael, posteaza-l la rubrica vinzari. Multumesc!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

Re: acvariu nou

poate parea ciudat, dar un acvariu de 20-30l iti da mai multe batai de cap decat unul de 60l.
daca vrei unul all-inclusive banuiesc ca sfaturile iti sunt de prisos, daca iti place acvaristica si vrei sa cumperi acvariul si apoi sa il aranjezi singur te asteptam cu intrebari.
intr-un acvariu de pana in 30l ar fi bine sa iti iei pesti mici (mici nu doar cand ii iei din magazin ci si la maturitate.) de ex: guppy, neoni, endleri, sanitari mai micuti sunt corydoras panda.
Accesorii prea multe nu poti pune dat fiind spatiul mic: poti eventual o buturuga mica, cateva pietre necalcaroase.
Incearca sa te feresti de plante artificiale care pe langa aspect (eu as spune inestetic) aduna f multa mizerie.
Te asteptam cu noutati.

I challenge myself everyday!