Subiect: Acvariu Tropical 30 l

Salutare si bine v-am regasit  :sok . Cu parere de rau vreau sa va zic ca am renuntat la vechiul meu acvariu de 80l de aproape 1 an de zile dar la pasiunea mea legata de acvarisitica nu pot renunta. Si de aceea mi-am facut un nou acvariu dupa cum se va vedea si in pozele de mai sus.

Iata si cateva detalii despre el :

- dimenisiuni : 45x25x30 cm - 30 litri ;
- capac homemade pvc cu bec economic lumina calda 15 w + reflector ;
- filtru Hailea BT200 - 200l/h ;
- nisip pentru contructii, fiert si spalat in 113232 ape lol ;
- cioata vita-de-vie ;
- Fauna : 5 rasbora, 6 neoni, 4 corydoras, 6-7 melci pomacea, melci substrat, 1 white skirt tetra;
- Flora: Valisneria americana, Ceratopteris cornuta , Pistia, Limnophila sessiflora , Staurogyne repens , Ludwigia repens, Ludwigia cuba  ;

Urmeaza sa-i mai fac un decor din nuca de cocos care o sa-l pun in coltul din stanga, spate, si sa mai cumpar cativa creveti  :crap .

Astept pareri din partea voastra si eventual idei de modificare. Va multumesc si ape line va doresc !!  :noroc

2 Editat de cristake2308 (2012-03-22 20:29)

Re: Acvariu Tropical 30 l

Nu nu este umbra, ba din contra. Am setat eu aparatul ca sa nu imi iasa arse pozele. Multumesc frumos !  ^:)^

Re: Acvariu Tropical 30 l

Frumos acvariu, bine ca ai revenit la pasiunea ta :fok

Re: Acvariu Tropical 30 l

Pentru inceput frumusel :sok in stanga ai niste valisneria cam mare,tunde-o ca iti cam umbreste acvariul cum a spus si colegul bitanu wink in rest,bafta! :sok

Re: Acvariu Tropical 30 l

Multumesc frumos !!! smile  :noroc

Re: Acvariu Tropical 30 l

Salutare acvaristi, tin sa va anunt ca am dat drumul la un nou setup, voi reveni cu poze de indata ce vor creste plantele (sper cat mai repede :frogp  ) . Toatele cele bune si ape limpezi va doresc !!  :fbr

Re: Acvariu Tropical 30 l

Asteptam... :apl  big_smile