1

Subiect: Salutare

Salutare,

Ma numesc Mihai, sunt din Tulcea, momentan sunt student la Poli in Bucuresti, iar acvariul meu este: www.flickr.com/photos/mihai722
Filtru Aquael mini, lumina de la un bec de 11W cu lumina calda, o sa-l inlocuiesc cu unul cu lumina rece cat de curand, pietris 2-3 mm, acvariul are 30x20x20, deci un volum net de aprox. 10litri, restul se poate vedea in poze.

Astept pareri, e primul acvariu, apropo.

Re: Salutare

bine ai venit Mihai, nu pre sunt in masura sa-mi dau cu parerea sunt colegii care te pot ajuta cu sfaturi, iti urez ape limpezi

Modestia este calitatea celor care nu au calitati.

Re: Salutare

Bine ai venit Mihai!
   Daca ramai doar la 1 Betta este suficient acvariul, dar daca mai vrei pesti iti trebuie un acvariu mai mare.
   Ar fi bine sa muti termometrul intr-o laterala unde sa poti citi temperatura, in fata asa ocupa mult din imagine. Obiectul ala de decor cu gauri personal mi se pare prea kitsch pentru un acvariu, dar daca tie-ti place...
   Ai citit ceva despre ciclare?

4

Re: Salutare

Ancistrus A scris:

Bine ai venit Mihai!
   Daca ramai doar la 1 Betta este suficient acvariul, dar daca mai vrei pesti iti trebuie un acvariu mai mare.
   Ar fi bine sa muti termometrul intr-o laterala unde sa poti citi temperatura, in fata asa ocupa mult din imagine. Obiectul ala de decor cu gauri personal mi se pare prea kitsch pentru un acvariu, dar daca tie-ti place...
   Ai citit ceva despre ciclare?

Multumesc, bineinteles ca am citit despre ciclare, altfel numai ma apucam deloc smile. Obiectul decorativ l-am primit ca bonus cand am luat plantele si l-am pus in lipsa de altceva, initial vroiam sa pun o buturuga cu crengute si sa pun moss pe ea, dar deja dadusem destui bani pe toate treburile alea. O sa trec eventual pe la hornbach sa o inlocuiesc si sa iau moss, dar nu acum pentru ca masculul isi face cuib si nu vreau sa-l stric. Poate ma puteti ajuta cu chestia asta, am deschis un topic la sectiunea  "Incepatorii de apa dulce".

O zi cat mai buna.

Re: Salutare

Salut si bine ai venit !

6

Re: Salutare

Bine ai venit alaturi de noi  :sok

http://www.youtube.com/watch?v=sjnCj_FelIE

Re: Salutare

Salut si bine ai venit!  :sok