Subiect: Amazon in a box-un colt de amazon in casa

As dori sa urc prezentarea acvariului meu in categoria "carti de vizita" si sa il rog pe Radu sa il stearga de la cealalta categorie ,"prezintati acvariul" .Nu stiu daca este necesar dar am crezut ca intra mai bine in aceasta categorie.ieri seara am updatat topicul fara sa ma gandesc sa fac altu nou intr-o categorie destinata lui.
Acvariu set-up amazon cu caracidae.acvariu 170x40x55 ,plante echinotorus,valisneria ,sagitaria etc.Numai plante de biotop American.
Pesti Hyphesobrycon herbertaxelrodi ,Paracheirodon innesi,Red bellied pirahna .Ancistrus.
Substrat alb fin.
Luminozitate 2 neoane Osram 18w coolday light.Buturugi de Dunare si din comert.
Temperatura 26 grade celsius ,p.h. 5,6.Bomba CO2,4-10 °d
FIltru extern Aquael si filtru intern hailea.
Daca postul este de prisos ,nu ma supar poate fii sters,Dar am crezut ca intra mai bine in categoria "carti de Vizita" si spre rusinea mea nu stiam daca pot schimba singur categoria subiectului.IMi cer scuze inca o data.
Oricum astept pareri.
Buturuga mare nu se poate taia ,adica sa scap de partea din afara acvariului din 3 considerente.
1.Din cauza legilor fizicii ,bratele apasa pe corp si o tin la fund.
2.Pe viitor voi pune iedere in spatele acvariului care va urca pana pe bratele buturugii.
3.Imi place mai mult asa,cum a zis si colegul Cristi ,este ca la un acvariu aquascape.

Gratis nu exista,ieftin nu rezista

Re: Amazon in a box-un colt de amazon in casa

Am mutat si colajul care prezinta mai bine acvariul
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=nrF6YdT06xc[/youtube]

Gratis nu exista,ieftin nu rezista

Re: Amazon in a box-un colt de amazon in casa

dan.matei26 A scris:

Oricum astept pareri.

coco A scris:

aici o sa ne expunem munca noastra,pasiunea, la care am muncit cu trup si suflet.
NU se va admite comentarii.(acestea vor fi sterse imediat ce dau de ele) vor fi doar poze si atat.

   @coco cred ca a vrut sa spuna "nu se vor admite..." dar oricum se intelege esentialul :fok

Re: Amazon in a box-un colt de amazon in casa

Aha...am inteles.Ok,nu-i problema.mi se paruse ca s-au mai admis postari la "cartile de vizita" , dar cred ca m-am inselat.Imi cer scuze nu am stiut.

Gratis nu exista,ieftin nu rezista

5 Editat de mirceajifcu (2012-03-31 04:33)

Re: Amazon in a box-un colt de amazon in casa

Daca vrei carcoteli, lasa-l la "prezinta-ti acvariul", daca vrei sa ne arati evolutia lui, fara comentarii de prisos, continua aici. Desi si la carti de vizita de obicei se comenteaza  lol .
PS: Mie personal imi place acvariul si de abia astept sa inceapa piranha sa serveasca fresh fish sa iti "dau peste nas"  lol  lol.

Re: Amazon in a box-un colt de amazon in casa

sal mircea!pai cum.....sa serveasca , inca nu servesc ai tai?

Gratis nu exista,ieftin nu rezista