1

Subiect: Daniel din Bucuresti - Acvarist deci exist !

Salutare tuturor,

     Numele meu este Daniel  ( sau Dan). Pe unii dintre voi ii mai stiu, iar ei ma stiu dupa numele Danutz ( pe care l-am folosit multa vreme pe un alt forum). Deasemenea mai cunosc o alta parte dintre membrii forumului in urma "interactionarii" lor cu magazinul online www.pepika.ro.
     Despre mine pot sa va spun ca mi-au placut de mic pestii si una dintre "vizitele de familie" preferate pe care parintii mei la faceau cand eram mic era la o familie care avea un acvariu maaare cu pesti colorati si un catel cu care ma jucam mereu. Timpul a trecut si acvariile au ramas pentru mine doar motiv de bucurie de vizita pana prin facultatate cand am inceput timid cu un acvariu mic, pe urma putin mai mare si tot asa pana cand mi-am lipit ajutat de niste prieteni un acvariu de aproximativ 200 litri de care eram mandru foc.
     Undeva intre intamplarile acesta am descoperit acvaristica pe internet, am intalnit oameni la fel de pasionati ca si mine, mi-am facut prieteni si asa cum viata uneori are drumul ei am ajuns ca activitatea mea zilnica sa fie legata de acvarii, pesti, plante si alte animale ce mai stau pe langa casa omului ca sa-i faca viata mai frumoasa.
     Din urma sunt multe de spus, dar cel mai mult mi-ar placea sa va povestesc despre viitor: Acum ceva vreme am niste fotografii cu un acvariu Fluval Edge adaptat la viata de marin.
http://www.cvreefers.org/gallery2/d/43921-1/IMG_4942.JPG
http://www.cvreefers.org/gallery2/d/43922-1/IMG_4943.JPG
Mi-a placut idea si a rezonat cu preferinta mea pentru acvarii acoperite si de atunci ma tot gandesc si desenez ceva asemanator dar cu niste dimensiuni mai generoase si cu niste imbunatatiri care consider ca lui( acvariului) i-ar face viata mai sigura si mai lunga.
      Voi incerca in masura timpului disponibil sa va tin la curent cu evolutia demersului.
      Acestea fiind spuse bine v-am gasit si sper ca viitorul sa ne aduca tuturor numai bucurii in viata nostra si satisfactii acvaristice!

Re: Daniel din Bucuresti - Acvarist deci exist !

Bine ai venit ! Frumos proiectul :apl

Re: Daniel din Bucuresti - Acvarist deci exist !

Bine ai venit Daniel!

AquaDan A scris:

Acum ceva vreme am niste fotografii cu un acvariu Fluval Edge adaptat la viata de marin.

   Banuiesc ca-l alintai "Marinica" big_smile

4

Re: Daniel din Bucuresti - Acvarist deci exist !

Bine ai venit si speram sa existi mult timp de acum incolo! big_smile

My advice is free and worth every penny.

5

Re: Daniel din Bucuresti - Acvarist deci exist !

Frumos; Bine ai venit

Ofera sfaturi nu jigniri!

Re: Daniel din Bucuresti - Acvarist deci exist !

Salut si bine ai venit,frumos acvariu  :sok

7

Re: Daniel din Bucuresti - Acvarist deci exist !

Bine ai venit!!..interesant proiectul sa ne ti la curent cu evolutia lui

http://www.youtube.com/watch?v=sjnCj_FelIE

8

Re: Daniel din Bucuresti - Acvarist deci exist !

Salut!
Multumesc de primire! Va tin la curent  cu evolutia lui "marinica". Tot ce pot spune acum este ca din cauza lipsei timpului va fi mai degraba testoasa decat iepure.