1

Subiect: Salut

Dupa 22 de ani de chin,mi-am reactivat aceasta "boala" numita acvaristica.
   Chin,pentru ca nu mai tin minte de ce m-am lasat....aaa,era vorba de democratie si de asa zisa libertate...Ma identific cu Mircea si de aceea ma bucur ca pot sa mai vorbesc si cu altii despre pesti,ca aici in Craiova e saracie mare...
   Poze n-am cu acvariile mele,am negociat niste rastele de acvarii,o sa le pozez pe-alea cand le-oi pune la treaba.Pe toate site-urile observ sa sunt prea multi oameni atotstiutori,care dau sfaturi gratuite,fara sa le ceara nimeni...asa ca va rog sa ma crutzatzi,stau rau cu nervii si nu vreau sa supar pe nimeni.Eu am intrat la voi ca sa-mi fac prieteni,sa cumpar ce am nevoie si sa vorbesc despre acvaristica,nu sa ma cert cu lumea,cum am vazut in nenumarate cazuri.R3sp3ct inainte de toate! :hug  :hug

Nu stiu ce e mai bun, raul care aduce folos, sau binele care dauneaza.

2

Re: Salut

Salut si bine ai venit Mircea! :sok

Re: Salut

Bine ai venit Mircea!
   Ce pesti te-ai gandit sa cresti pe acele "rastele"?

4 Editat de Meeki (2012-04-20 03:11)

Re: Salut

Ancistrus A scris:

Bine ai venit Mircea!
   Ce pesti te-ai gandit sa cresti pe acele "rastele"?

In primul rand CICLIDE care nu depasesc 12 cm adulte,pentru ca nu am acvarii mai mari de 100 de litri...vreau sa mai cresc Betta si Macropodus dar variante care se gasesc greu pe la noi...Mai ales Black Orchid Crowntail si White platinum.A aparut astazi ceva interesant la vanzari la cineva din Clinceni.Poate gasesc ceva prin Germania sau Cehia ceva interesant pentru romani gen Heros Blue,ceva ce n-am vazut pe aici.Nu prea am timp liber,si decat sa pierd timpul ca pana acum pe net mai bine cresc pesti.

Nu stiu ce e mai bun, raul care aduce folos, sau binele care dauneaza.

5

Re: Salut

Salut Mircea si bine ai venit, unde stai in Craiova?

"Nici un om nu este suficient de intelept de unul singur."

Re: Salut

Salut si bine ai venit Mircea.Succes cu proiectul tau si anume rastelul de acvarii.

Bun venit in Romania! Dati-va ceasul cu 100 de ani inapoi!

Re: Salut

Salut si bine ai venit, daca gasesti undeva acele doua tipuri de betta , sa scrii ca si eu vreau sa cumpar si nu gasesc niciunde. Trebuie comandate de pe net si mi-e frica sa nu imi ajunga ... buni de impaiat. Si chiar de pe net sunt foarte greu de gasit.

8

Re: Salut

laur32 A scris:

Salut Mircea si bine ai venit, unde stai in Craiova?

Pe G-ral Dragalina

Nu stiu ce e mai bun, raul care aduce folos, sau binele care dauneaza.

9 Editat de Meeki (2012-04-20 15:28)

Re: Salut

mirceajifcu A scris:

Salut si bine ai venit, daca gasesti undeva acele doua tipuri de betta , sa scrii ca si eu vreau sa cumpar si nu gasesc niciunde. Trebuie comandate de pe net si mi-e frica sa nu imi ajunga ... buni de impaiat. Si chiar de pe net sunt foarte greu de gasit.

   
  Am gasit ceva interesant la Vanzari,are cineva din Clinceni pe nume Nedelcu...femele albe,marble,dar negri nu are...
  Sper sa gasesc in Germania sau Ungaria

Nu stiu ce e mai bun, raul care aduce folos, sau binele care dauneaza.

10

Re: Salut

Bine ai venit si asteptam poze cu desfasurarea proiectului de inmultire  :fok

Ofera sfaturi nu jigniri!

11

Re: Salut

Bine ai venit alaturi de noi  :sok

http://www.youtube.com/watch?v=sjnCj_FelIE