Subiect: SALUTARE LA TOATA LUMEA

SALUT TOTI UTILIZATORII ACESTUI FORUM. Ma numesc Bacescu Mario si sunt din bucuresti sector 4 zona Aparatorii Patriei, practic acvaristica de 8 ani.Datorita spatiului nu am reusit decat sa-mi fac un acvariu de 256l care are dimensiunile 80cmL 80h 40l pe care il luminez cu 4x36w T5 2x865 si 2x 840, filtru este home made cu o pompa de 2000litri/h incalzitor sera de 250w, capac acvariu home made, pietris de 3mm, fertilizanti folosesc toata gama sera + YASYCARBO pe care eu il consider foarte important poate chear cheia plantelor, pante am ceva imnophila aquatica, vreo 5 rase de echinodorusi: ipica , spidernet, rubinis,amazonicus, anubias nana si barterii, ceva moss.
Pesti mei sunt urmatorii 10 discusi 5 otto, 2 coridoras si ceva creveti.
CAM ASTA AR FI DACA SE SOLICITA SE POATE ADAUGA

Re: SALUTARE LA TOATA LUMEA

Bine ai venit Mario!
   Ai foarte multa lumina pentru un acvariu cu discusi, si prea putini Corydoras, astia sunt pesti de grup si se simt bine in compania a macar 6-7 indivizi din aceeasi specie.

PS: BD-ul ala este cam intunecat la culoare!

3 Editat de mario1981 (2012-04-27 17:33)

Re: SALUTARE LA TOATA LUMEA

AM CORIDORASII DE CE PUTIN 6 ANI DAR O SA MA DUC SA MAI IAU VREO 5. CU LUMINA STIU CA ESTE CAM MULTA

Re: SALUTARE LA TOATA LUMEA

mario1981 A scris:

AM CORIDORASII DE CE PUTIN 6 ANI DAR O SA MA DUC SA MAI IAU VREO 5. CU LUMINA STIU CA ESTE CAM MULTA

   Nu mai scrie cu majuscule, pare ca strigi la mine lol

Re: SALUTARE LA TOATA LUMEA

ancistrus cum fac sa pun si eu o poza acolo unde ai tu pestele

Re: SALUTARE LA TOATA LUMEA

gataaaa mam deswcurcat

7

Re: SALUTARE LA TOATA LUMEA

Salut si bine ai venit, frumosi pesti

"Nici un om nu este suficient de intelept de unul singur."

8 Editat de visiniu (2012-04-27 21:24)

Re: SALUTARE LA TOATA LUMEA

Salutare, Mario... eu nu pot sa iti spun bine ai venit, deoarece activezi de mai mult timp pe forum. Stiai ca Regulamentul  forumului interzice crearea de conturi multiple ?
http://www.acvariidevis.ro/forum/topic/ … t-de-baza/
Nu am stat sa fac sapaturi, dar atentia mi-a fost atrasa de pozele cu discusii. Stiam ca mai vazusem undeva pe forum acel acvariu. Si chiar il vazusem...
http://www.acvariidevis.ro/forum/topic/ … cusi-sunt/
Vorbeste cu Florin (acvariidevis) si incearca sa rezolvi aceasta problema.

9

Re: SALUTARE LA TOATA LUMEA

Hmmmm   :stupid
De ce si-ar face cineva mai multe conturi?
Sa fi dat ceva tepe pe la cativa useri?

My advice is free and worth every penny.

10 Editat de mario1981 (2012-04-27 22:00)

Re: SALUTARE LA TOATA LUMEA

stiu nu mi-am dat seama am solicitat lui@acvariidevis sa stearga vechiul cont iam dat toate datele necesare pentru asta
IMI CER INCA O DATA SCUZE.
NU AM FACUT NIMIC POATE SA MAI FIE LASAT SA SE VADA CA NU AM RECLAMATII.
pur si simplu nu mai merge adresa de mail pe care l-am facut sad  am uitato :noroc

11

Re: SALUTARE LA TOATA LUMEA

:noroc  imi cer scuze daca te-am subestimat sau daca te-ai simtit jignit!...
Nu toata lumea e corecta, iar asta ar putea fi un motiv de a activa un alt cont... in rest...: bine ai revenit! Pestii sint superbi!
:noroc

My advice is free and worth every penny.

12

Re: SALUTARE LA TOATA LUMEA

cred ca este aiurea sa astept sa se stearga si pe urma sa fac altu in concluzie am facut unul nou pe o altra adresa de mail si se poate sterge ala vechi de pe acea adresa de mail. acest lucru a fost anuntat la un admin ^:)^ .
se poate verifica ca sunt aproape aceleasi poze si aceleasi dimensiuni la acvariu oricum cred ca sunt singuru cu dimensiunile acvariului cum le am eu.
DECI   Gabry3ll VERIFICA INAINTE SA FACI AFIRMATII DINTRASTEA

13

Re: SALUTARE LA TOATA LUMEA

...a fost o supozitie... nu ti-a fost adresata direct..., dar, in fine: mi-am cerut scuze!  :sok

My advice is free and worth every penny.

14 Editat de visiniu (2012-04-27 22:21)

Re: SALUTARE LA TOATA LUMEA

Eu tot nu inteleg motivatia ta pentru crearea unui nou cont... doreai un nou inceput, o puteai face sub aceeasi identitate sau puteai ruga un admin sa iti schimbe numele de user. Ai ales o metoda mai putin inspirata de a face asta.
Rugamintea mea este de a citi foarte bine Regulamentul forumului inainte de a-ti mai veni si alte idei.  wink
Iti doresc ape limpezi si pesti sanatosi !

@Gabry3ll... pe viitor incearca sa nu mai faci astfel de presupuneri.

15

Re: SALUTARE LA TOATA LUMEA

Ok inca o data imi cer scuze nu vreau sa fiu oaia neagra si nici sa fiu dat exemplu negativ altora. A fost o decizie de moment suparandu-ma ca nu mai reusesc sa bag parola la adresa de mail. Am hotarat sa renunt la tot ce era legat de adresa aceea de mail, asa pentru linistea mea deoarece am unele dubii si vreau sa stau linistit.

16

Re: SALUTARE LA TOATA LUMEA

Apropo cum fac sa apara pm ca mi_am bagat nasu in setari si a disparut pm