Subiect: PetExpo 2012

Salut. Se anunta PetExpo 2012 :apl
Se  va desfasura in perioada 22-24 (vineri-duminica) Iunie 2012 si va avea loc la RomExpo pavilionul C1. Ne vedem acolo! :noroc

"Dupa marele succes inregistrat in 2010 si 2011, cand la PetExpo au venit in total mai mult de 20.000 de vizitatori, noi venim in 2012 cu un eveniment mai complex realizat in conditii premium de organizare si confort.

PetExpo este paradisul animalului de companie, fiind cea mai mare aglomerare de produse, servicii, dar si evenimente dedicate acestuia.

PetExpo reuneste cele mai importante firme de pe piata bunurilor si a serviciilor dedicate animalelor de companie si iubitorilor de animale.

Astfel, sunt prezenti la PetExpo producatori, importatori si distribuitori de hrana, produse de dresaj, imbracaminte, bijuterii, custi, lese, paturi, jucarii, produse de igiena, medicamente si altele, precum si numerosi crescatori care aduc la targ animale de toate tipurile, rasele si marimile pe care tu le poti admira sau chiar lua acasa.

De asemenea, o importanta sectiune este dedicata companiilor care ofera servicii in domeniu: cabinete veterinare, scoli de dresaj, pensiuni pentru animalele de companie sau servicii funerare.

Acvariile sunt o categorie de mare interes la targ, pe langa crescatorii si importatorii de animale exotice, precum pasari, reptile sau paienjeni.
Complexul Expozitional Romexpo il gasesti in partea de nord a capitalei, pe Bd. Marasti, nr. 65-67, locatia fiind foarte cunoscuta pentru gazduirea celor mai importante manifestari expozitionale din Romania si nu numai.

Poti ajunge foarte usor la Romexpo

    cu automobilul dinspre Sos. Kiseleff sau dinspre Baneasa Sos. Bucuresti-Ploiesti. Parcarea pentru vizitatori este situata la intrarea B a Centrului Expozitional ROMEXPO.;
    cu RATB: tramvaiele 41 si 42 sau autobuzele 105, 148, 149, 261, 304, 330, 331, 361;
    cu METROREX - statia Aviatorilor (distanta 2km fata de Romexpo).

Evenimente:

Traseu cu obstacole

Atat tu cat si catelul tau trebuie sa dovediti agilitate si sa depasiti toate obstacolele care va ies in calea catre premiile oferite de sponsorii concursului. Va asteptam impreuna cu cateii la Traseul cu Obstacole! Nu va fi greu, echipa Clubului Privat pentru Dresaj Canin Ringstar va fi alaturi de voi, iar premiile vor fi din plin!

Cel mai mancacios catel

Va fi desemnat catelul care, in cadrul concursului, va termina primul mancarea din castroanele pregatite cu cele mai apetisante tipuri de hrana oferite de sponsorii concursului. Si dupa o masa copioasa, urmeaza premiile. Si cei mai putin mancaciosi vor primi premii, asa ca…poftiti la masa!

Prezentari de moda cu catei si pisici

Zilnic la PetExpo vor avea loc defilari de caini si pisici imbracati dupa ultima moda.

Demonstratii de dresaj

Dresori profesionişti vor oferi un spectacol de neuitat, aducând cei mai buni “elevi” pentru a întreţine spectatorii. De asmemenea, ei vor oferi şi demonstraţii de dresaj cu animale începatoare.

Demonstratii de tuns/"grooming"

Experţi în tunsul animalelor vor încerca să îşi demonstreze talentul pe toata durata expoziţiei. Ei vor realiza atât tunsori simple, elementare, dar şi tunsori unice, de excepţie, spre deliciul spectatorilor.

Jocuri si concursuri

Vizitatorii vor fi animaţi şi prin diverse jocuri şi concursuri, având posibilitatea de a câştiga produse pentru micii lor prieteni.

Expozitii de caini si pisici

La PetExpo vor fi prezenti crescatori profesionisti de caini si pisici care vor expune cele mai frumoase si atragatoare exemplare.

Expozitii de animale exotice

La PetExpo vor fi prezente animale exotice de toate felurile: pasari, reptile, insecte, rozatoare etc.

Acvarii de vis :apl

La PetExpo vor fi expuse cele mai frumoase acvarii si cele mai interesante specii de pesti exotici."

Sursa: http://www.petexpo.ro

><((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((º>
¯`·.¸.  . .·´¯`·.. ><((((º>`·.¸¸.·´

Re: PetExpo 2012

Abia astept sa merg .

ACVARIU 112 L-Kribi,Sterbai
ACVARIU 45 L-Creveti,Boraras,Endleri
REEF  65 L

3

Re: PetExpo 2012

:sok

4

Re: PetExpo 2012

:fok

Ofera sfaturi nu jigniri!

5

Re: PetExpo 2012

asteptam poze sa vedem ce-a fost pe acolo:D si noi

ignoranta doare cel mai tare:)

6

Re: PetExpo 2012

alynn A scris:

asteptam poze sa vedem ce-a fost pe acolo:D si noi

Ce-o sa fie  :pp

Re: PetExpo 2012

:apl

8

Re: PetExpo 2012

Nu ratati, daca mergeti, n-o sa va para rau!!! Expozitia este si cu vinzare (pesti, plante, accesorii, hrana, medicamente, etc)

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

Re: PetExpo 2012

Super - sigur voi fi acolo - stie cineva se plateste intrarea  big_smile

Scopul scuza mijloacele! Oare?

10

Re: PetExpo 2012

machiaveli A scris:

Super - sigur voi fi acolo - stie cineva se plateste intrarea  big_smile

10 lei - adulti
5 lei - copii / elevi
gratuit - animale de companie (sunt incluse soacrele) lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

Re: PetExpo 2012

suna bine; poate ne intalnim pe acolo la o bere daca tot nu ne-am intalnit in mai! (ma refer aici la postul de pe forum legat de intalnire)

Audaces fortuna juvat semper fidelis

www.acvariidevis.ro/forum/topic/14092

Re: PetExpo 2012

Baracuda A scris:
machiaveli A scris:

Super - sigur voi fi acolo - stie cineva se plateste intrarea  big_smile

10 lei - adulti
5 lei - copii / elevi
gratuit - animale de companie (sunt incluse soacrele) lol

Hahaha - atre asta cu soacrele lol

Scopul scuza mijloacele! Oare?

Re: PetExpo 2012

daca vei cumpara ceva de la Animax (in Orhideea, eu am cumparat niste hrana de pesti) primesti o invitatie gratuita pentru 2 persoane  :sok

I challenge myself everyday!

Re: PetExpo 2012

tare asta - bine de stiut

Scopul scuza mijloacele! Oare?

15

Re: PetExpo 2012

Ar putea acolo sa fie si o intulnire a acvaristilor.Zic doar.

Dale chica!

16

Re: PetExpo 2012

Am fost acolo dar am plecat dezamagit. 3 pisici, 3 capre, niste acvarii cu guppy si scalari si cam atat. Doar la standul Reef erau vreo 6 acvarii care cred ca erau partea cea mai frumoasa a expozitiei, in rest numai mancare pentru caini si pisici.

><((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((º>
¯`·.¸.  . .·´¯`·.. ><((((º>`·.¸¸.·´

Re: PetExpo 2012

Subscriu si eu la cele spuse de tine - crdeam ca o sa fie mai mare - mie mi s-au parut cei de la Animax cei mai bine pregatiti pentru expozitie. Acum probabil e cam greu sa te tranbalezi cu acvarile dupa tine pt doua zile. Nu stiu.
Oricum si celalate capitole suferau grav

Scopul scuza mijloacele! Oare?

18

Re: PetExpo 2012

Cer scuze colegilor care au dat curs invitatiei mele!!! Din punct de vedere acvaristic, expozitia a fost penibila. Cu exceptia unui stand unde s-au vindut plante destul de interesante, restul... nivel de expozitie de cartier, cu drept de participare pentru incepatori.
   Iata cum, o manifestare care isi cistigase un oarecare renume, datorita editiilor anterioare, devine absolut neinteresanta, cel putin din punct de vedere acvaristic!
   Sint tare curios, la editiile viitoare, ce vor face organizatorii si expozantii, sa atraga publicul pierdut la aceasta editie. Mi-e teama ca totul se va pierde in uitare, asa cum se intimpla cu majoritatea lucrurilor frumoase, intr-un cadru al carui slogan este: "Lasa ca merge si asa!"

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

Re: PetExpo 2012

Din pacate organizatorii acestei expozitii nu au nimic in comun cu acvaristica, putin stiu ca acum 3 ani s-a carat apa cu galeata la etajul 2 pentru a putea umple acvariile, ca mai tarziu o expozitie de acvarii sa fie facuta intr-un cort, unde nu mai pun preturile sunt foarte piperate pentru a putea participa la aceasta expozitie. Unde nu mai punem ca nu sunt 2-3 zile avans pentru a putea pregati acvariile. Astea fiind o mica parte nevazuta din spatele acestei expozitii.

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

20

Re: PetExpo 2012

Pacat de organizarea foarte praf.Targul n-a fost nici urat nici extraordinar.Preturile au fost moderate iar vanzatori nu mi s-au parut seriosi.Trebuia mai multa organizare iar totul era ok.

Dale chica!