1 Editat de tabaks (2012-05-07 19:37)

Subiect: vierme, cum scap de el?

Salut!M-am pricopsit cu aratarea asta in acvariu.Pana acum nu am mai intalnit asa ceva.Cum scap de el?
Precizez ca acvariul este in perioada de ciclare.In acvariu nu se regasesc pesti,decat 3 melci pomacea pe care i-am hranit cu fulgi Tetramin.
Deci...AJUTOR!!! please

http://www.youtube.com/watch?v=tU_jdxN3 … e=youtu.be

Re: vierme, cum scap de el?

lol  lol  lol Superb viermisorul de substrat, sa iti traiasca  lol . Si eu am avut, desi nu cred ca erau asa mari, dar cum apareau , ii mancau pestii asa ca nu mi-am facut prea mari probleme.

3

Problema cu el, este ca imi scoate substratul la suprafata nisipului.

Mda este serioasa treaba... mai ales cum se agita asa, zici ca da din mânuţă... eu zic sa refaci tot setup-ul... lol

tabaks A scris:

Ia ceva dur in mana, asteapta pana se agita si POOOC!!! Ai scapat de viermisor hug

5

Ancistrus A scris:

Mda este serioasa treaba... mai ales cum se agita asa, zici ca da din mânuţă... eu zic sa refaci tot setup-ul... lol

tabaks A scris:

Ia ceva dur in mana, asteapta pana se agita si POOOC!!! Ai scapat de viermisor hug

Cea mai tare solutie posibila  lol  lol  lol

Multi vad, putini cunosc !

6

Speram sa gasesc un raspuns promt si la subiect si pentru asta, multumesc celor care au facut-o. noroc
Cand o sa ma inscriu la vreun concurs de bancuri, o sa apelez si la membrii mai glumeti de aici.

7

tabaks, lasand glumele mai putin gustate ale unora, nu ai de ce sa-ti faci griji.
Poti pur si simpu sa-l scoti din acvariu pe musafirul nepoftit. fish-thumbsup

8

tabaks A scris:

Speram sa gasesc un raspuns promt si la subiect si pentru asta, multumesc celor care au facut-o. noroc
Cand o sa ma inscriu la vreun concurs de bancuri, o sa apelez si la membrii mai glumeti de aici.

applause
eu zic sa bagi ceva pestisor sa vezi daca nu-l mananca,dar nu ancistrusi:D sau alti pesti ce mananca alge noroc

ignoranta doare cel mai tare:)

Eu ti-am zis sad sa nu iti faci probleme ca nu e mare scofala si ca il vor manca pestii cand ii bagi.

Ancistrus A scris:

tabaks A scris:

HAHAHAHAH  lol  lol  lol

10

mirceajifcu A scris:

Eu ti-am zis sad sa nu iti faci probleme ca nu e mare scofala si ca il vor manca pestii cand ii bagi.

Ancistrus A scris:

tabaks A scris:

Multumesc pt sfat Mircea! noroc

Poate stau eu mai prost la capitolul "umor".Dar cu siguranta, nu am doi ani sa ma bat cu ratele pe dude...

11 Editat de Dorucdm (2012-05-07 23:41)

Pune repede un turban pe cap si ia un fluier in gura... e sansa ta sa fii fachir!!!  applause
Eu sunt glumet decand cu acvariul, tie iti  e teama de nimicura aia de viermisor???
Serios acum, orice pestisor viseaza la asa delicatesa.
Eu, unul, l-as tine ptr ritmul care-l are in "sange"!  angel
Daca aveai  crescatorie de "dansatori"ma abonam si eu la tine!!!!l
Unde l-ai gasit?  E asa de dulce ca-mi vine sa mor dupa el  applause   applause   applause applause Il vreau eu urgent!!! smile

12

Dorucdm A scris:

Pune repede un turban pe cap si ia un fluier in gura... e sansa ta sa fii fachir!!!  applause
Eu sunt glumet decand cu acvariul, tie iti  e teama de nimicura aia de viermisor???
Serios acum, orice pestisor viseaza la asa delicatesa.
Eu, unul, l-as tine ptr ritmul care-l are in "sange"!  angel
Daca aveai  crescatorie de "dansatori"ma abonam si eu la tine!!!!

Daca ai vedea cum imi scoate substratul deasupra nisipului, cu siguranta  ai zice pas. shark-thumbsup

13

tabaks A scris:

Si daca eram mai serios, m-ai fi luat mai in serios? big_smile Mai glumim si noi, ca doar nici un pestisor nu stie ce sa faca la vederea unui asa viermisor apetisant... sau stie? big_smile

Technics A scris:

lasand glumele mai putin gustate ale unora, nu ai de ce sa-ti faci griji.

Din raspunsurile date esti cam singurul care "gusta putin"... relaxati-va oameni buni ca va apar cearcane lol