Subiect: micul meu acvariu

:acv   transformari-le ce au avut loc in el de-a lungul timpului

Primi care mor sunt cei care merg inainte....

Re: micul meu acvariu

acestea sunt cele mai recente....de la cum arata la inceputul lui aprilie si acum la sfarsitul lui mai  :bf  :noroc ....aproape totii pestii sunt din productie proprie,gupy,pui de xifo,moly neonii si sanitarii sunt cumparati:)

Primi care mor sunt cei care merg inainte....

3 Editat de Ancistrus (2012-05-28 01:04)

Re: micul meu acvariu

Salutare Catalin, poate mai dai si alte detalii legate de acvariu, aparatura etc wink

Re: micul meu acvariu

poi e un aquael 60 ,pompa nuj de care, am primit-o la acvariu,incalzitor dar nu il mai folosesc deoarece apa mi se pastreaza constant la 24-25 de grade,neon de 11 -12 W .....L:60 l:30 H:30

Primi care mor sunt cei care merg inainte....

Re: micul meu acvariu

e foarte ok acvariul dar trebuie sa schimbi pompa de apa iti da batai de cap cand o scoti la curatat toata mizeria cade in apa iar cu lumina o sa ai probleme se duce repede acel neon iar pretul lui este undeva la 60 ron se schimba cu totul din pacate

6 Editat de Ancistrus (2012-05-28 19:34)

Re: micul meu acvariu

Popescu Daniel A scris:

e foarte ok acvariul dar trebuie sa schimbi pompa de apa iti da batai de cap cand o scoti la curatat toata mizeria cade in apa iar cu lumina o sa ai probleme se duce repede acel neon iar pretul lui este undeva la 60 ron se schimba cu totul din pacate

   Bine ai venit Popescu Daniel lol Care este treaba cu pompa de apa... sau te refereai la filtru intern?
   Te astept sa treci si pe la rubrica Prezinta-te si prezinta-ti acvariul, si pe viitor incearca sa mai pui si cate o virgula, punct... sau ce mai gasesti pe tastatura ta lol

Re: micul meu acvariu

neonul e deja schimbat,cu unu mai lung,iar pompa cand o scot bag plasa sub ea si nu imi da nici o bataie de cap :ang  apa se pastreaza in conditii excelente schimb apa o data la cel mult 6 luni,cant il mut,iarna il tin intr-un loc si vara in altul

Primi care mor sunt cei care merg inainte....

8 Editat de Ancistrus (2012-05-29 00:56)

Re: micul meu acvariu

catalinradi A scris:

schimb apa o data la cel mult 6 luni,cant il mut,iarna il tin intr-un loc si vara in altul

   Glumesti? :omfg Stii ceva despre chimia apei? Amoniac, nitrat, nitrit, pH, duritate? Numai peşte sa nu fii...

Re: micul meu acvariu

Salut
Pastreaza pozele astea si daca dai curs indicatiilor colegilor de pe forum,putina ambitie,daruire in 2-3 luni ai sa ramai si tu uimit de evolutia lui
Bafta

Re: micul meu acvariu

fac schimburi de apa o data la 5 zile ,si fac teste PH....am test ph de la JBL,ma refeream complet  :crap

Primi care mor sunt cei care merg inainte....

11

Re: micul meu acvariu

Nu arata rau, insa e cam dezordine pe acolo. Pestii parca sunt in jungla..