Subiect: Salutare Tuturor!

Bine v-am gasit,

Ma numesc cristi, sunt din Focsani,23 ani, am inceput cu acvaristica de la 11-12 ani, primul acvariu a fost unu homemade de 15l :''> cu pui de guppy si xifo, l-am tinut aprox 4 ani dupa care m-am mutat si am luat o pauza, acum 3 ani am luat-o de la capat cu un acvariu tot home made de 20l cu guppy, xifo, guram si sanitari, recent am avansat la un acvariu tot homemade de 174l brut, cu ancistrusi, corry, xifo, scalari, guppy,molly, neoni, etc. am un filtru extern jebao 818 de 1200l/h un filtru intern aquael care il folosesc si pe post de reactor co2, lumina 2x21w economice 2u cald + rece de 6400k philips, https://picasaweb.google.com/1110907396 … directlink

Re: Salutare Tuturor!

Bine ai venit  :sok

Re: Salutare Tuturor!

Salut si bine ai venit !

Re: Salutare Tuturor!

salutari!

5

Re: Salutare Tuturor!

Salut, Cristi... bine ai venit printre noi ! Mi-am permis eu sa fac link-ul tau activ:
https://picasaweb.google.com/1110907396 … directlink

Re: Salutare Tuturor!

dragut acvariul si curat! bine-ai venit printre noi!

Audaces fortuna juvat semper fidelis

www.acvariidevis.ro/forum/topic/14092

Re: Salutare Tuturor!

Bine ai venit tizule big_smile

Re: Salutare Tuturor!

Bun venit pe forum!

Re: Salutare Tuturor!

Bine ai venit!!

I challenge myself everyday!

Re: Salutare Tuturor!

multumesc tuturor pt urari, iar unde crede-ti ca e loc pt mai bine, va rog pt cateva sfaturi, iar ce-i care aveti cunostiinte la filtrle jebao, un sfat la asezarea mediilor, precizez ca am un sertar cu inele ceramice, unu cu bile ceramice, 2 cu bureti printre care si un mediu extrafin fibros, iar zilele astea tre sa-mi vina 40 de biobals

11

Re: Salutare Tuturor!

75% medii filtrante biologice, 25% medii filtrante mecanice. Cele mai bune si aproximativ accesibile ca pret sunt: Siporax, Matrix, Eheim Biomedium Substrat Pro. Nu cumpara bioballs-uri, sunt cele mai slabe, daca sunt din material plastic

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!