1

Subiect: atentie! feriti-va de Dintisor

feriti-va animalele de companie fie ele chiar si pestisori de acvariu de acest individ. El lucreza la Animax si prosteste pe toata lumea si pe noi ca acvaristi pasionati si pe cei de la Animax! Aveti grija cui donati animalutele voastre sa nu ajunga pe mana lui pentru ca sigur vor sfarsi prost. Nu faceti altceva decat sa ii bagati lui bani in buzunar pentru ca ia animalele de la voi si le vinde in pet-shop la preturi mari ( asta daca mai apuca si nu mor pana atunci).  Daca tineti cat de cat la pasiunea voastra incercati sa va interesati inainte de cel caruia le donati animale! Acest individ se foloseste de terte pesoane sa ridice animalele  de la voi ca sa nu fie identificat!

Re: atentie! feriti-va de Dintisor

da-ne mai multe detalii; de exemplu la ce magazin lucreaza ? nu de alta dar macar sa stim sa ne ferim!

Audaces fortuna juvat semper fidelis

www.acvariidevis.ro/forum/topic/14092

Re: atentie! feriti-va de Dintisor

http://www.acvariidevis.ro/forum/topic/9827/negativ-dintisor/

4

Re: atentie! feriti-va de Dintisor

:pp buna in principiu eu cumpar pesti si in acelasi timp spun ca ii vand mai departe. Nu negociez  cu pers de la care cumpar si nu imi place sa fiu prostit
DA lucrez la animax  si cumpar pesti dinainte sa lucrez aici drept dovada ca am facut o tranzactie cu distinsa doamna aryna inainte sa lucrez la acest lant da magazine .nu zic ca sunt perfect zic doar ca nu prostesc p nimeni ca nu    m-am pezentat io la o tranzactie e neseriozitate da va asigur ca a fost neseriozitate intemeiata .Acum intrebati si p aryna dece ma ataca de cate ori are ocazia ??????si singura domatie a fost primita de la domnu mirceaG care a stiut ca pesti chiar vor fi vanduti.
PS aryna nu a avut  nici o prob sa imi vanda pesti care erau si ei uni donatie astept raspunsul distinsei doamne si daca e nevoie voi mai interveni sper sa va lamureasca dinsa

contact 0743012048sau 0764775477 mail rogo_arc@yahoo.com

Re: atentie! feriti-va de Dintisor

dintisor A scris:

singura domatie a fost primita de la domnu mirceaG care a stiut ca pesti chiar vor fi vanduti.

   Singura? Chiar daca nu ne referim la pesti... :omfg

6 Editat de aryna (2012-06-07 02:10)

Re: atentie! feriti-va de Dintisor

nu te atac ci doar am atras atentia ca acest forum nu este pentru bisnita!
Chiar tu recunosti ca asta faci.
De ce nu recunosti ca am donat unor persoane animale care au ajuns de fapt la tine?
Tin sa mentionez ca de fiecare data cand am pus anunturi cu donatii ai incercat sa ma prostesti si sa trimiti diferiti indivizi sa ridice donatia stiind foarte bine ca tie personal nu ti-as fi donat nimic. Nu am cu tine nimic personal! Decat sa nu mai prostesti si alti acvaristi sa iti doneze tie animalele care, odata ajunse la tine au soarta pecetluita!

Tie nu ti-am vandut pesti din donatie, ti-am dat pestii produsi de mine. Matcile le am facute din donatii. Nu ma justific tie ci doar colegilor de forum!

7

Re: atentie! feriti-va de Dintisor

Daca veti continua pe un ton civilizat, fara jigniri si invective, va las sa va lamuriti. Daca nu, cel care va cadea in abatere, va fi eliminat de pe forum. Deci, atentie la... magarus!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

8

Re: atentie! feriti-va de Dintisor

sa va spun la ce animale cred ca se refera dna aryna in urma cu un an schimbam doi porci guyneea  am fost contactat de dansa i-am dat pe niste scalari si dupa un an porci i=am cumparat de la un baiat marian de la care cumpar si pesti de altfel si care nu a fost trimis de mn sa ii ia .am aflat ca porci au fost ai arynei dupa ce i-am cumparat

contact 0743012048sau 0764775477 mail rogo_arc@yahoo.com

9

Re: atentie! feriti-va de Dintisor

si acum ca tot veni vorba de avut ceva cu mine nu mai aveti cum sa mai aveti cv cu mn si stiti bn dece nu?
Da hai sa spunem si colegilor de forum ca daca am tacut pana acum am tacut ca nu am vrut scandal si circ .o perioada am cumparat guppy si xifo de la aryna toate bune si frumoase pana cand intro zi merg la dansa sa cumpar si niste molly si aceasta imi spune ca daca vreau sa cumpar guppy imi poate face rost de  la altcineva tot la un leu ca tot va merge sa isi cumpere pentru dansa toate bune si frumoase  imi cere 100 de lei avans pt 100 guppy urmand sa primesc pestii in 3-5 zile trece o saptamina nu primesc nici un tel dar aflu de la un prieten comun ca are cv probleme de sanatate asa ca nu sun nu deranjez dupa alte cateva zile sunt contactat de aryna si imi spune ca pot sa merg sa ridic pesti ajung la ea si cand sa iau pesti imi spune ca de acum in colo daca mai vreau pesti tre sa ii dau 1/5 lei am spus ca nu mai sunt interesat dar ca tinem legatura si atunci dansa imi sp ok dar vezi ca am oprit si eu cati va guppy asa pt transport.acu nu ca isi opri dansa 15 guppy a fost problema pt care am oprit colaborarea cu aryna problema a fost ca nu lucrez cu oameni care schimba regulile jocului in timp ce jucam adica imi opreste pesti si nu ma anunta di timp si asta nu a fost prima data au mai fost cazuri cand  vindea pesti p forum la un pret si cand ma duceam spunea ca in loc de 20 lei vrea 30 ca de tre sa stie ca o sa ajunga intrun loc in care animalul va fi ingrijit

contact 0743012048sau 0764775477 mail rogo_arc@yahoo.com

10

Re: atentie! feriti-va de Dintisor

Salut!
Eu sunt cel care a luat porcusori de la Arina,neavand nici o treaba cu Dintisor.
Am luat pocusori in decembrie(la vremea aia nu il cunosteam pe Dintisor) iar in luna mai din cauza unor probleme am hotarat sa ii dau,unu prin donatie iar celalalt prin vanzare respectiv lui Dintisor.

Nu inteleg ce este atata zarva din partea Arinei care m-a sunat si nu inteles ce s-a intamplat,acuzand omul degeaba.

P.S. porcusori au stat la mine 5 luni daca aveam intentia de ai vinde nu cred ca asteptam atata timp.
Multumesc

11

Re: atentie! feriti-va de Dintisor

dintisor imi poti spune cand a avut loc intamplarea cu cei 100 de guppy?
Intreb asta pentru ca in urma cu aproximativ 4 luni (sper aproximez corect) i-am donat userului aryna aproximativ 40 de pui de guppy spunandu-mi ca trece la vivipari.

12

Re: atentie! feriti-va de Dintisor

:smoke

Lumea este asa cum o facem noi

13

Re: atentie! feriti-va de Dintisor

sal scuze de intarziere cred ca faza cu 100 de guppy a fost in urma cu vreo 3 4 luni da stat sa vad adaca gasesc ceva care sa imi aduca aminte o data cat mai exacta

contact 0743012048sau 0764775477 mail rogo_arc@yahoo.com

14 Editat de Technics (2012-06-07 15:42)

Re: atentie! feriti-va de Dintisor

dintisor A scris:

sal scuze de intarziere cred ca faza cu 100 de guppy a fost in urma cu vreo 3 4 luni da stat sa vad adaca gasesc ceva care sa imi aduca aminte o data cat mai exacta

Cred ca intelegi de ce te-am intrebat.
Multumesc pentru raspuns.

15

Re: atentie! feriti-va de Dintisor

cred ca m-ai intrebat sa vezi daca aryna ia primit moca si a spus ca face vivipari si ia facut bani nu|

contact 0743012048sau 0764775477 mail rogo_arc@yahoo.com

16

Re: atentie! feriti-va de Dintisor

dintisor A scris:

cred ca m-ai intrebat sa vezi daca aryna ia primit moca si a spus ca face vivipari si ia facut bani nu|

Nu vreau sa amplific si mai mult acest conflict, am aflat cea ce doream.

17

Re: atentie! feriti-va de Dintisor

nu cred ca guppy de la u au ajuns la mine ca io am cumparat guppy cam de 1.5 cm 2.5 cm nu mai erau pui si cu siguranta nu pot sti data exacta dar a fost in intervalul 1 febr 1martie

contact 0743012048sau 0764775477 mail rogo_arc@yahoo.com

18 Editat de aryna (2012-06-07 15:56)

Re: atentie! feriti-va de Dintisor

eu nu mai am nimic de comentat deoarece consider ca ce am avut de zis am zis. E usor sa ametesti lucrurile sa fie in favoarea ta.

Singura justificare o am fata de persoana care mi-a donat pesti si o sa explic exact ce s-a intamplat.

Pestisorii de la tine (Tehnics)(puii de guppi) i-am crescut pana au ajuns mari. Guppi pentru domnul Dintisor sunt cumparati de la un crescator din Piata Rahova de unde cumpar eu si sunt adulti nu pui. Am vrut sa fac o fapta buna sa ii cumpar si lui pesti de unde cumpar eu dar stii ce se zice cu facerea de bine. Crescatorul respectiv are anunt chiar pe forum si poate confirma.

In rest din punctul meu de vedere este doar o conspiratie ce s-a intamplat cu porcusorii mei de guineea, pot spune doar atat sa va fie rusine pentru ca eu am vrut sa ii dau unui iubitor de animale!!!
Cu asta am incheiat orice discutie. Cine are ceva de lamurit poate sa consulte forumul si sa vada activitatea mea aici ca si acvarist si poate sa imi scrie personal ca sa ii ofer dovezi si argumente justificatoare!

19

Re: atentie! feriti-va de Dintisor

Aryna in loc sa primesc 100 guppy am primit 84 si am fost anuntat ca lipsec catva in momentul cand mi-ai pus bidonu cu pesti in brate cand ieseam p usa apart tau  si ca in loc de 20 de lei p o pereche de scalari cat cereai p forum cand am aj la u ai cerut 30n lei si ca pana in faza cu guppy nu ai avut nim in potriva cafac bijnita p forum ca stiai ca luam si d la tine dar ai tacut ca aveai de casigat si u dar acum ca nu vreau sa mai iau de la u  nu mai este bine ca fac bisnita ca castiga alti si aryna nu

contact 0743012048sau 0764775477 mail rogo_arc@yahoo.com

20

Re: atentie! feriti-va de Dintisor

am incercat sa o sun p distinsa doamna a raspuns ma-am prezentat dupa care ami-a inchis spunand cas un mizerabil  dece nu sunteti deschisa la dialog doamna si duar la atacuri ?????

contact 0743012048sau 0764775477 mail rogo_arc@yahoo.com