Subiect: Salut

Un acvariu de începător .....

Re: Salut

Salut si tie si bine ai venit,dar cred ca e prea putin ptr prezentare,puteai sa dai mai multe detali despre acvariul tau,dar timpul nu-i pierdut!

3

Re: Salut

Bine ai venit printre noi! De cind este setat acvariul?

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

4

Re: Salut

Bun venit
:fok

Lumea este asa cum o facem noi

Re: Salut

Salut si bine ai venit  :sok

Re: Salut

bine ai venit!!!
asteptam si o descriere  :acv

I challenge myself everyday!

7

Re: Salut

Bine ai venit si felicitari pentru acvariu insa... sajica ii tii cu xipho, moly si zebre? cand vor mai creste... ai sa cauti la inceput cozile zebrelor si apoi ai sa le cauti pe ele big_smile Sunt chiclide si nu cred ca se vor impaca cu ce ai tu acolo cand vor mai creste. Incearca o aranjare a plantelor - asta daca nu esti un adept al stilului wild, dar chiar si asa....

Life is true and it's deserve to live

Re: Salut

Are aproximativ 2 saptamani acvariul....Chiclidele le voi separa , Intr-un alt acvariu , vreau sa îmi fac unul destul de mare pt ele cam vreo 250-300 de litri,dar când vor creste, ca am 12 chiclide. Si cu aranjatul plantelor e mai greu.....

Re: Salut

S-ar putea sa nu le mai vad cozile zebrelor, ca sunt plecat de acasă vreo 3 zile, si nu am nici aparat de mâncare .....

10

Re: Salut

stai linistit ca rezista șejer fara mancarecred ca si o saptamana

Re: Salut

Octavian adresa aia de pe YouTube e acvariul tau?

12

Re: Salut

gasesti in petshop mancare speciala pt perioada cat esti plecat. E o mixtura in gelatina care sta pe fundul acvariului si pestii mananca din ea. Tine destul de mult... eu am pus in acvariu asa ceva pt 3 zile insa a tinut fara exaferare 2 saptamani... cred ca pestii nu erau prea incantati de tipul asta de hrana, mai ales dupa ce am revenit si le-am dat hrana cu care erau obisnuiti. Asa ca pt ca sa nu ai surprize, poti lua asa ceva.

Life is true and it's deserve to live

13

Re: Salut

Sau poti incerca un hranitor automat cum am si eu,eu am 2 Eheim,la acvariul de 30l si la cel de 10l cu pui de guppy,ca la cel cu red chery nu le trebuie wink
Linkul cu hranitorul: http://www.youtube.com/watch?v=CS6ihNy- … ature=plcp

Re: Salut

Salut si bine ai venit, ai reusit sa faci un acvariu frumusel, salbatic in care pietrisul ala albastru din mijloc nu prea isi are rostul.

Re: Salut

Interesante sunt cele 2 modalități de hranire, cu siguranță o sa mă gândesc sa îmi iau si eu întâi cea cu gelatina sa vad dacă își face treaba, dar e mai convenabil aparatul ca nu se știe niciodată când pleci ...

Re: Salut

Pai pietrisul ăla l-am aruncat din bolul meu cu betta in acvariu.... Știu ca nu are nici o treaba pietrisul ăla albastru....dar cu timpul va intra in nisip ....

Re: Salut

Si eu am preferat varianta hranitorului automat + vecinul automat smile) care verifica sa mai fie mancare in hranitor...

18

Re: Salut

mirceajifcu A scris:

Si eu am preferat varianta hranitorului automat + vecinul automat smile) care verifica sa mai fie mancare in hranitor...

   Dar unde locuiesti tu Mircea, de ai "vecini automati"? Cumva intr-un depozit de roboti? lol
   Hranitoarele automate nu sunt facute pentru cei care pleaca si uita sa se mai intoarca! lol  Serios: isi fac treaba si doua saptamini, daca reglezi "destept" evacuarea hranei.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

19

Re: Salut

Sanduc_claudiu A scris:

Octavian adresa aia de pe YouTube e acvariul tau?

da,e fostul setup cu ciclide,iar actualul:http://www.acvariidevis.ro/forum/topic/ … u-scantei/

Re: Salut

Dacă as avea un vecin "automat" , nu ar mai fi nevoie de un hranitor automat.....