21

Re: Nevertebrate

claudiu.petriu A scris:

Mi-ar fi placut sa primesc si niste sfaturi de la oameni cu experienta. Dar se pare ca am gasit niste frustrati care au deviat mesajul meu prim cerand poze dupa care m-au criticat fara sa-mi transmita si solutii si apoi acuzandu-ma de emit opulenta si ca am picat testul de gramatica. Halal forum.

   Nu trebuie sa jignesti sau sa te simti atacat daca cineva iti spune ce nu este in regula cu investitia ta... mai ales daca ti-o spune un om care are ani buni de experienta acvaristica la purtator (@Baracuda) :fok
   Parerea mea este ca ai investit niste bani in veioze care "dau bine ochiului"... unor necunoscatori wink
   Daca era dupa mine zburam perdelele de aer (nu "de apa" cum ai spus mai sus), nucile de cocos, iluminam mai slab acvariul cu discusi, scoteam pestii incompatibili din ambele acvarii... dar chestiile astea le-ai inteles deja din discutiile de mai sus smile

claudiu.petriu A scris:

Si apropo de teste la gramatica. Am verificat acum. Autocorect-ul telefonului a facut gresala gramaticala.

   Al dracu' telefon... eu l-as sufoca cu perna lol

22

Re: Nevertebrate

Care cuvint/propozitie/fraza a stat la baza faptului ca ma numar printre "frustrati", ce anume te-a jignit atit de tare, incit ma gratulezi cu un astfel de calificativ? Opulenta nu ma deranjeaza niciodata, cu exceptia situatiilor in care nu este sustinuta de calitate. Probabil ca te afli in postura unuia care nu admite sa fie contrazis sau corectat dar aici suntem egali, nu exista raporturi de subordonare, avem dreptul sa spunem orice, in limitele bunului simt.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!