Subiect: Upgrade !

Salut acum ceva timp am spus ca e momentul sa trec de la 60 l la 126 l , iar rezultatul arata cam asa :

Sper sa va placa si orice comentariu sfat rautate este binevenita  smile

Nimeni nu se naste invatat !!!!

Re: Upgrade !

Mie-mi place, era bine totusi daca puneai ceva de fundal pe geamul din spate, un autocolant ceva.

Re: Upgrade !

Am incercat cu unul albastru dar a iesit tare urat asa ca am preferat sa il las asa !

Nimeni nu se naste invatat !!!!

Re: Upgrade !

Sa-i cumperi si o femela la ancistrusul ala big_smile

Re: Upgrade !

Pai nici macar nu stiam ca e mascul , din pacate nu stiu sa fac difernta intre sexe si in plus abea l-am gasit in pet shop si era ultimul neutral

Nimeni nu se naste invatat !!!!

Re: Upgrade !

Masculul are niste mustati pe bot care dupa ce se imperecheaza se transforma in coarne smile, femelele au botul neted, fara acele mustati.

Re: Upgrade !

Iluminarea acvariului este data de un osram fluora si un osram 865 , filtrarea de un filtru extern JBL e900 care in primul sertar inele ceramice al doilea JBL micromec  iar celelalte 2 bureti . Un filtru intern Eheim aquaball 2210 cu bureti si JBL micromec . Incalzitor inca nu are caci  mama natura este prea darnica cu caldura smile

Nimeni nu se naste invatat !!!!

Re: Upgrade !

La care te referi ca este "primul sertar", si ce inseamna "inele ceramice"?

Re: Upgrade !

Inele ceramice JBL Cermec 1 l , sau nu m-am exprimat eu bine cu sertarul sa ii spun cos sau ... !

Nimeni nu se naste invatat !!!!

10

Re: Upgrade !

In cazul asta ai numai filtrare mecanica, foarte prost ai gandit sistemul de filtrare!

11

Re: Upgrade !

Am avut senzatia ca a scris CerMec nu MicroMec, greseala mea!