1

Subiect: Va salut

Salut tuturor. 
Am in prezent 3 acvarii populate si unul tras pe dreapta:
1.49x24x32
34 de litri brut,home made, geam de 4mm, capac home made din plexiglas ci rama de aluminiu si garnitura de cauciuc: neon Osram L 15W
a.Populatie : platy fara numar, 2 molly , 2 zebre, 2 corydoras albino, 2 guppy,1 femela Beta splendens, 3 Pomacea
b.Plante : cabomba, java moss pe o radacina de mangrova, echinodorus(nu stiu de care...:) )
c.Decor : pietre colorate din Hornbach
d.Substrat : pietris granulatie 3/4 mm de la Hornbach
e.Hardware : incalzitor Aquael EasyHEATER/75W, filtru Aquael Fan1, pompa aer Resun AC-9602.

2.60x30x35
56 litri brut, capac original prevazut cu o fanta pentru a putea introduce filtrul extern;
a. Populatie : 4 scalari, 6 neoni. 1 ancistrus, 3 Pomacea, 3 Antentome helena - assasin snail( din necesitatea de a eradica populatia de melci mici maron care-mi invadase acvariul)
b. Plante :  valisneria si cabomba caroliana
c. Decor : o radacina noname, pietre din Romstal garden
d. Substrat : pietris granulatie 3/4 mm de la Hornbach
e. Hardware : incalzitor Juwel 75W, Filtru extern Hagen Aquaclear 150, pompa aer Resun AC-9601.

3.60x30x35
56 litri brut, capac original( achizitionat din...Hornbach)
a. Populatie : 2 carasi voalati, 4 ancistrus, 6 Pomacea, 3 Beta splandens , 1 SAE, 1 Trichogaster trichopterus(gurami albastru)
b. Plante :  valisneria si cabomba caroliana
c. Decor : o radacina noname, pietre din Romstal garden
d. Substrat : pietris granulatie 3/4 mm de la Hornbach
e. Hardware : incalzitor Juwel 75W, Filtru Hailea RP 400, pompa aer TETRAtec APS 50.

Al 4-lea acvariu este unul complet atipic...home made :are geamurile laterale si cel din spate...fumurii...asa l-am cumparat...geam de 6-7...cred.

Intentionez sa vand primele doua acvarii si cel gol.....de ce? Vreau sa fac un acvariu de 300 de litri cu africani.
Sper sa-mi urati succes. eu va spun: BINE V-AM GASIT!

Diferenta dintre adulti si copii? Pretul jucariilor!
0742140792

2

Re: Va salut

Bine ai venit!
o pozica 2-3:))? multumim!

3

Re: Va salut

Multumesc frumos. Pozele....cand o sa invat cum se posteaza...ca nu am vazut unde...asa la prima ochire...:rolleyes:

Diferenta dintre adulti si copii? Pretul jucariilor!
0742140792

4

Re: Va salut

baraja A scris:

Bine ai venit!
o pozica 2-3:))? multumim!

Chiar asa...cum se posteaza o poza?

Diferenta dintre adulti si copii? Pretul jucariilor!
0742140792

Re: Va salut

Folosesti butonul "Img"

6

Re: Va salut

http://img46.imageshack.us/img46/5976/dsc09504c.jpg

http://img80.imageshack.us/img80/9306/dsc09501.jpg

Diferenta dintre adulti si copii? Pretul jucariilor!
0742140792