21

Re: Acvariu meu - ma bate si un gand

e posibil momentan nu am cum ajunge....ce ma sfatuiti sa fac, inainte de a ajunge sa imi cumpar niste teste

22

Re: Acvariu meu - ma bate si un gand

Schimburi de apa mai dese.

23

Re: Acvariu meu - ma bate si un gand

iam schimbat ieri cam 40% din apa.... sa ii mai schimb cand? .....astazi sa albit alt guppy si lam pus in alt acvariu acum .....numai are coditza si este aproximativ jumatate alb neutral

24

Re: Acvariu meu - ma bate si un gand

Prima oara ai zis ca a putrezit si acum ca s-a albit... pune macar niste poze cu pestele/pestii bolnavi, asa la ghiceala nu merge.

Re: Acvariu meu - ma bate si un gand

este un intreg circ acolo, cu diferite feluri de transformari ale vietatilor, amoniacul ,sufocare cu amoniac , problema asta este cea mai deasa mai ales la zebre
 
p.s : nu te arata deodata din intuneric la pesti smile) ai vazut si in filme cand vede careva o fantoma se albeste jumate:))  (o gluma)
serios acuma trebe niste teste si pozele fac cat 1000 de cuvinte ....

26

Re: Acvariu meu - ma bate si un gand

Sau "arunca" un ochi pe aici:

http://www.jbl.de/en/online-hospital

27 Editat de GuLL1v3R (2012-11-12 22:53)

Re: Acvariu meu - ma bate si un gand

Am aruncat un ochii acolo am gasit asa : cum este guppul din imagine de la "Spring virosis" si la "fungus" acolo cam la fel

28 Editat de GuLL1v3R (2012-11-15 23:09)

Re: Acvariu meu - ma bate si un gand

Tare dezamagit sunt de cele intamplate in acvariul meu, de aceea sambata doresc  sa reorganizez totul:

-curatare bine de tot acvariu
- rearanjare plante + nisip...
- renuntare la unii pesti
- noi locatari

Sfaturi, doresc rearanjarea plantelor fata de cum sunt acum... in general tot ce am plantat am pus in partea din dreapta, de ce? ...pt ca in pe langa filtru mi le tot misca si le scoate (poate aveti ceva sfaturi in privinta asta) ....
Pe o bucata de lemn am o micuta anubias cu ceva alge banuiesc ...pe geamul din fata au inceput pete micute de alge ... sfaturiile voastre m-ar ajuta enorm..

Doresc sa mai achizitionez cateva plante easy... deaceea as vrea sa imi spuneti o replantare frumoasa.

Am pus pompa de aer deoarece mam gandit ca nu au suficient oxigen cand am avut probleme cu ei, am inteles ca nu prea e folositoare ....doarece elimina mult co2 (asa zic unii)..

Mare nevoie de sfaturi .

29

Re: Acvariu meu - ma bate si un gand

nimeni nimic sad

30

Re: Acvariu meu - ma bate si un gand

Sfaturile ai putea sa le obtii citind posturile userilor smile

Most Africans, when throwing a coin in a wishing well, wish for a well.