1

Subiect: Filtru intern

Salut!
Tocmai am gasit, in oras natal (TR.Magurele),unde am acvariul, filtru intern, chinezarie, LEECOm PF parca, dar nu scrie pentru ce acvariu este (ca marime; al meu are 52l, 45l cu apa) ci doar debitul 250L/H.

Se potriveste acvariului meu? Il vreau provizoriu pana strang bani de unul adevarat. Multumesc!

There is no such thing as too much equipment.

2

Re: Filtru intern

Nu doar volumul acvariului este important... mai bine mai strangi bani si iti iei unul "adevarat".  smile

3

Re: Filtru intern

ca debit este bun,de obicei este recomandat ca debitul unui filtru sa fie de 4-5 ori cat volumul acvariului.
insa asa cum spunea si visiniu mai bine iti iei unul "adevarat",imi aduc aminte ca asa mi-am luat si eu prima dat o chinezarie si dupa o luna maxim l-am schimbat.succes

4

Re: Filtru intern

Bine  baieti, multumesc frumos!  :sok

There is no such thing as too much equipment.

5

Re: Filtru intern

UPDATE - Despre acel filtru


L-am luat. Am mers 4 zile. Acum nu mai baga aer si nici forta multa de tragere nu mai are. Alt motiv inafara celui ca ii ieftineala?

There is no such thing as too much equipment.

6

Re: Filtru intern

Ai fost sfatuit in legatura cu astfel de filtre. Pana la urma este alegerea ta... intrebarea mea este: la ce mai deschizi un topic, ceri un sfat,  de care nu tii absolut deloc cont ?
Era sa spun ca ne vedem la sectiunea "Alge...". Dar ne-am vazut deja acolo.
Ca si sfat: inainte de a deschide un subiect, cauta pe forum daca nu s-a mai discutat asa ceva de n ori. De cate ori ai o problema cu/in acvariu... nu esti primul, vezi ce solutii au gasit sau ce sfaturi au gasit alte persoane.

7

Re: Filtru intern

Ok.Imi cer scuze.
Se poate inchide/sterge.

Multumesc frumos.

There is no such thing as too much equipment.