1

Subiect: Compabilitate SCALARI

Salut baieti! :bf

Detin un acvariu de 52l(42 cu apa),in care convietuiesc 4 blackmolly + 1 dalamtian-molly, 4 guppy, 3 zebre, 3 xhipo helleri(dupa cum mi s-a spus aici ca sunt).

O parte din pesti sunt cumparati din Alexandria (TR). Acolo mi s-a spus ca pestii Scalari nu merg cu guppy, ca acestia ar putea fi mancati (scalarii).Asa este?

La ce categorii de pesti am, se potrivesc scalari? Imi mai puteti zice ce specii de pesti mai pot baga langa acestia pe care deja ii am? Multumesc frumos!  :sok

There is no such thing as too much equipment.

Re: Compabilitate SCALARI

daddydox A scris:

Salut baieti! :bf

Detin un acvariu de 52l(42 cu apa),in care convietuiesc 4 blackmolly + 1 dalamtian-molly, 4 guppy, 3 zebre, 3 xhipo helleri(dupa cum mi s-a spus aici ca sunt).

O parte din pesti sunt cumparati din Alexandria (TR). Acolo mi s-a spus ca pestii Scalari nu merg cu guppy, ca acestia ar putea fi mancati (scalarii).Asa este?
:sok


Scalarii nu merg cu guppy.
Eu personal am avut probleme si cu un mascul de xipho care tot rupea coditele la masculii de guppy...
Platy mai merg cu guppy, xipho,molly.Atentie insa la numarul de pesti pe care o sa il pui in acvariu de 52 L

3

Re: Compabilitate SCALARI

Scalarii numai au ce cauta in acvariul asta, oricum ai destul de multi pesti pentru 52 litri, mai ales cand se vor inmulti.