Subiect: Penseta DIY

Subiectul se adreseaza celor care nu au momentan posibilitatea sa-si cumpere o penseta profesionala. Pentru confectionare este nevoie de doua lingurite de inox cu coada lunga ( chinezarii ), doua suruburi cat mai mici + piulite. Cu un patent taiati coada la lingurita, in zona taieturii rotunjiti un pic la flex sau polizor (merge si pe beton  :stupid ) iar in partea mai lata a acesteia dati o gaura cu un spiral de 2-3mm (in functie si de surub) puneti surubul si piulita, strangeti provizoriu, mai dati inca o gaura in imediata apropiere, puneti si cel de-al doilea surub, strangeti piulitele definitiv. Partea de surub in plus se taie. Se fac ultimele ajustari cu patentul in asa fel incat penseta sa prinda cat mai bine planta dar sa si revina la pozitia deschis
Inainte de a fi folosita recomand sterilizarea prin fierbere.
Asta este al 3-lea model de penseta pe care il fac si este foarte buna si pentru gazoane. Se planteaza cu ea usor si in manado.
Daca nu aveti acasa lingurite din astea cu coada lunga faceti o vizita soacrei dar aveti grija sa nu va prinda cand dati iama in vesela. lol

2

Re: Penseta DIY

Excelent..  :apl
lol

3

Re: Penseta DIY

Genial  :sok   :apl

Where My Shrimps At?

Re: Penseta DIY

lol Super penseta smile

Re: Penseta DIY

^:)^  ^:)^  ^:)^

Nevoia te invata  :fok

6

Re: Penseta DIY

Cea mai tare penseta vazuta de mine, genial  :stupid

Multi vad, putini cunosc !

7

Re: Penseta DIY

Daca o faceai si putin curbata primeai si un brevet  lol
Bravo Marius  :fok

Re: Penseta DIY

Multumesc baieti  :noroc
Spor la treaba pentru cei care vor sa-si faca una din asta.

9

Re: Penseta DIY

Marfa ,chiar vroiam sa imi cumpar una dar ...e criza si atunci o sa imi fac modelul tau.

Reusitele si esecurile unui om sunt rezultatul direct al gandurilor sale

Re: Penseta DIY

Acum am una de inox curba dar nu vad mari diferente la plantat, doar ca este mai scurta asta facuta de mine ...in rest, stim cu totii ca este criza si trebuie sa mai si improvizam ca sa ne tinem acvariile pe linia de plutire hmm
Am folosit-o cam un an...planta bine de tot stauroginele, 100 de fire pe ora lol
Succes!

Re: Penseta DIY

Bravo,maestre,o idee geniala(nevoia te invata,nu?) Stima!