1

Subiect: acvariu nou

salut, mi-am facut si eu un acvariu (un hobby mai vechi) dar nu stiu cum sa atasez poza ca sa-mi spuneti parerea voastra; poate ma ajutati

Re: acvariu nou

acum poti atasa poza aici, unde scrie "rasfoire" o cauti in pc si ii dai open

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

3

Re: acvariu nou

sper sa fi reusit sa atasez si poza; daca da, astept si parerile voastre

Re: acvariu nou

Acum depide ce astepti critici sau laude?
Eu sunt cel care critica, de ce? Fiinca intodeauna imi doresc mai mult si mai mult de la acvaristica si acvaristi.
1. Acele gaurele din capac prin care iese lumina nu dau prea bine.
2. Filtrul si incalzitorul pot fi mascate cu ceva plante sau ornamente.
3. Daca nu vrei sa pui nimic pe spatele acvariului, atunci incearca sa ascunzi firele acelea negre.
In rest cred ca arata ok acvariul tau.
Spor la treaba si mai asteptam poze cu evolutia acvariului.
Acum sa auzim laudele.
Urmatorul va rog.

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

5

Re: acvariu nou

Nu ma astept nici la critici si nici la laude ci doar la opinii, pareri care sa ma ajute sa-mi creez un acvariu placut la vedere si sanatos dpdv al mediului
Ma mai intereseaza parerea ta in legatura cu pozitionarea filtrului si al incalzitorului,daca sunt ok, si daca am nevoie si de aparat pentru aer; acvariul are 60lt.

Re: acvariu nou

Incalzitorul trebuie atasat intr-o zona unde se recircula apa, deci langa filtru este ok.
Cat despre aerator eu iti recomand chiar daca este vb de un acvariu relativ mic.

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.