1

Subiect: salut

am revenit cu un nou setup! ce parere aveti?:)

2

Re: salut

Desi nu sunt fan al acvariilor de genu' , pot sa zic ca imi place  :sok

"When you reach the end of your rope, tie a knot in it and hang on."

3

Re: salut

multumesc:!;)

4

Re: salut

Salut!imi place acvariul tau. Da si tu mai multe detali despre el cati litri are,ce lumina ai , ce filtrare.
Background 3D arata super.Pietrele, incearca sa gasesti pe toate la aceiasi culoare.
O parere personala:scoate radacina,lemnul de acolo eu nu cred ca are ce cauta in acvariu cu Ciclide Malawi si mai baga pietre.
In rest sa auzim numai de bine!

Re: salut

salut!aratafrumos,clar da o pata frumoasa de culaore in camera.

Traba este ca aceste acvarii de malawi ,sunt deja foarte greu de facut ca sa iasa in evidenta din multitudinea de acvarii de acest gen,tocmai pentru ca sunt usor de realizat biotopurile:.nisip alb,ceva pietre ,fundal 3d.

Deci acvaristul treui sa iabe o imaginatie bogata ca sa scoata un setup mai special ,cu o aranjare de alt nivel.Dar oricum raman niste acvarii care incarca camera de viata.felicitari :noroc

Gratis nu exista,ieftin nu rezista

6 Editat de danutz10 (2012-10-24 15:29)

Re: salut

sal. sa-l stapanesti sanatos. da cateva detalii despre el : volum, lumina, filtrare, vietuitoare. si ca o parere personala: vezi acvariul lui pely cum arata fara fundal. cimentul ala cu polistiren e fals.

7

Re: salut

danutz10 A scris:

sal. sa-l stapanesti sanatos. da cateva detalii despre el : volum, lumina, filtrare, vietuitoare.

In afara urarii, restul s-a mai spus la postul nr. 4... (litera "h" a regulamentului)

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

8

Re: salut

danutz10 A scris:

sal. sa-l stapanesti sanatos. da cateva detalii despre el : volum, lumina, filtrare, vietuitoare. si ca o parere personala: vezi acvariul lui pely cum arata fara fundal. cimentul ala cu polistiren e fals.

Esti sigur ca cele doua acvarii suporta comparatii, din punctul de vedere al categoriilor din care fac parte? Iti respect parerea dar parca scrii din plictiseala... lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

9 Editat de godjira (2012-10-25 11:10)

Re: salut

acvariul are 250 litri .
Luminatul
- 4 neoane pe el 3 osram t5 si unu blue 
Filtrarea
-  filtrarea acvariul se face cu 2 filtre externe Jbl e 901