Subiect: feedback negativ COSTI27RAD

As vrea doar  sa atentionez ca acest user m-a cautat pt tranzactia cu pesti si dupa ce am discutat detaliile tranzactiei a spus ca revine cu un telefon pt finalizare...dar nu numai ca nu a mai sunat,dar nu mai raspunde la tel sau la mesaje pm...asa nu se face

acesta ar fi fost link-ul tranzactiei
http://www.acvariidevis.ro/forum/topic/ … r-si-neon/

Fertilizanti micro PLANT SERUM-macro PLANT SERUM-fier chelat DTPA

Re: feedback negativ COSTI27RAD

@COSTI27RAD nu apare in link deci ati discutat in particular.
   Nu inteleg o chestie, a finalizat @COSTI27RAD tranzactia si nu a mai platit, sunat, cautat? Daca nu, inseamna ca s-a razgandit, sau o avea treaba, motiv pentru care nu vad rostul feed-backului negativ!

Re: feedback negativ COSTI27RAD

M-a sunat el pe tel,am discutat detalile de transport si pret si i-au convenit,a ramas ca revine cu un tel in urmatoarea ora sa imi trimita banii si eu sa ii pun pestii pe autocar a doua zi dimineata..adica azi...si nu a mai sunat .L-am sunat eu dar nu a raspuns...i-am dat mesaj privat aici ...l-a citit si nu a mai raspuns....
Normal ar fi fost sa raspunda sau sa dea el un semn de viata si sa spuna ca nu il mai intereseaza....nu mi se pare normal sa incurce....scrisesem pe site ca sunt rezervati...
Si eu am facut multe tranzactii,dar daca am vorbit ceva inseamna ca asa am facut...inclusiv cu tine, ANCISTRUS...
Chestia cu a avea treaba sau ca s-a razgandit nu este valabila atata timp cat a citit pm,cat a vazut ca l-am apelat...nu e problema ca s-a razgandit,ci ca ar trebui sa stiu si eu asta pt ca ma mai cautase cineva in legatura cu acei pesti si eu i-am spus ca sunt rezervati...daca ar fi fost invers din partea mea i-ar fi picat bine?

Fertilizanti micro PLANT SERUM-macro PLANT SERUM-fier chelat DTPA

Re: feedback negativ COSTI27RAD

parerea mea este ca te dai pre repede lovit si cu mine ai zis ca vrei blabla ti-am trimis 35 ancistrusi la  un leu bucata multi maturi ,
1 vreau sa spui daca este adevarat.....
2 transportul ti lam oferit moca si la 1 leu bucata iar cu o ora de a ajunge la tine acasa este adevarat ca nu raspundeai la telefon ??????
3 am facut o tranzactie cu domnul @COSTI27RAD care a mers ca pe roate , mereu am fost la curent cand ia ajuns produsul meu si a platit rambus ,totul a fost ok ,omul in schimb nu mia raspuns in ziua cand a ridicat coletul,eu crezand ca mia dat o tapa ,dar  cum a avut timp ma si sunat si mia spus ca la ridicat,
deci in concluzia subiectului :2:  asa cum tu nu ai raspuns asa si domnul @COSTI27RAD poate sa fii avut treaba ,tinand cont ca este pomana de ziua mortilor azi ,domnul @COSTI27RAD poate a mers la biserica ,etc, inainte sa te grabesti sa faci afirmatii asteapta 24 ore pentru a vedea care este problema.....

cu stima si fara suparare....

Re: feedback negativ COSTI27RAD

babanukriss A scris:

parerea mea este ca te dai pre repede lovit si cu mine ai zis ca vrei blabla ti-am trimis 35 ancistrusi la  un leu bucata multi maturi ,
1 vreau sa spui daca este adevarat.....
2 transportul ti lam oferit moca si la 1 leu bucata iar cu o ora de a ajunge la tine acasa este adevarat ca nu raspundeai la telefon ??????
3 am facut o tranzactie cu domnul @COSTI27RAD care a mers ca pe roate , mereu am fost la curent cand ia ajuns produsul meu si a platit rambus ,totul a fost ok ,omul in schimb nu mia raspuns in ziua cand a ridicat coletul,eu crezand ca mia dat o tapa ,dar  cum a avut timp ma si sunat si mia spus ca la ridicat,
deci in concluzia subiectului :2:  asa cum tu nu ai raspuns asa si domnul @COSTI27RAD poate sa fii avut treaba ,tinand cont ca este pomana de ziua mortilor azi ,domnul @COSTI27RAD poate a mers la biserica ,etc, inainte sa te grabesti sa faci afirmatii asteapta 24 ore pentru a vedea care este problema.....

cu stima si fara suparare....


Domnul meu...parerea mea e ca te bagi ca musca in lapte...daca citeai cand am spus ca a citit pm-ul meu trimis catre el ,azi dimineata la prima ora ,fara sa dea un mic raspuns....de fapt a avut si o postare azi dimineata asa ca daca vroia dadea un semn de viata
Tranzactia facuta cu tine povestita de tine pare ca si cum te-as fi inselat cu ceva,dar ai uitat sa povestesti ca tu ai pus conditiile,tu ai insistat sa vina cineva sa ii aduca,tu ai spus in pm ca daca iau mai multi pretul e un leu...uiti sa povestesti ca te-am rugat sa ai incredere in mine si ca iti bag banii in cont inainte sa ii pui pe autocar...
Imediat ce am putut raspunde ti-am telefonat ,mi-am cerut scuze  si am sunat persoana care a o trimisesei tu la mine...
Eu am vb aseara pe la 17 cu el la telefon,a ramas ca ma suna in maxim o ora...dupa cateva ore l-am sunat eu dar nu a raspuns....i-am trimis pm ...azi dimineata l-a citit...si acum e ora 16 30 ,adica cam 24 ore ,fara sa dea nici un semn de viata...
Nu e o crima cea a facut,nu m-a inselat cu nimic,nu am prea multe sa ii reprosez,nu s-a intamplat nimic grav....doar ca e bine sa fim parolisti....daca ma apucam sa scot pestii si sa daram acvariul dupa ei..? cum ar fi picat..?daca i-as fi dat la persoana care m-a sunat si ar fi revenit el cu un tel,nu ar fi fost urat din partea mea..?

Fertilizanti micro PLANT SERUM-macro PLANT SERUM-fier chelat DTPA

Re: feedback negativ COSTI27RAD

in general ,majoritatea fac in felul urmator,primul venit primul servit cu exceptia cazului in care se gaseste un cumparator care doreste tot ce am la vanzare, cu telefonu ma refeream ca poate omul a uitat ,nush ce sa zic ti-am dat exemplu ca si la noi s-a intamplat sa nu raspunzi , asa si la el ,doar o parere nu am dat in cap omul mi se pare foarte serios ,are copil de varsta noastra plus de asta uitete cate tranzactii are pe toate forumurile,feedul se face in mom in care sa intamplat tranzactia fie finalizata fie nu .......iar mesajul poate la cicit copilul......

7

Re: feedback negativ COSTI27RAD

Faptul ca userul acuzat nu a finalizat tranzactia (chiar comunicind ca s-a razgindit), este o dovada de neseriozitate, cu exceptia situatiei in care a intervenit un asa-zis "caz de forta majora".
   Faptul ca in situatii anterioare s-a comportat ireprosabil, nu-l disculpa din cazul prezent, in discutie.
   Totusi, un astfel de comportament, nu cred ca trebuie neaparat sa faca obiectul unei discutii, la prezenta rubrica. Lipsa de seriozitate tinde sa devina o abatere secundara, dar din ce in ce mai specifica. Aici, tendinta este catre jafuri, inselaciuni si crime de tot felul, nu bagatele de genul neseriozitatii lol
   Deci... va asteptam numai cu cazuri penale! lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

Re: feedback negativ COSTI27RAD

Baracuda A scris:

Faptul ca userul acuzat nu a finalizat tranzactia (chiar comunicind ca s-a razgindit), este o dovada de neseriozitate, cu exceptia situatiei in care a intervenit un asa-zis "caz de forta majora".
   Faptul ca in situatii anterioare s-a comportat ireprosabil, nu-l disculpa din cazul prezent, in discutie.
   Totusi, un astfel de comportament, nu cred ca trebuie neaparat sa faca obiectul unei discutii, la prezenta rubrica. Lipsa de seriozitate tinde sa devina o abatere secundara, dar din ce in ce mai specifica. Aici, tendinta este catre jafuri, inselaciuni si crime de tot felul, nu bagatele de genul neseriozitatii lol
   Deci... va asteptam numai cu cazuri penale! lol


Asa gandeam si eu...este deja luni si noi am vb vineri...sunt trei zile in care nu a mai spus nimic,in care se vede ca a intrat pe site...nu e o crima cea ce a facut,dar e o lipsa totala de seriozitate....mai ciudat e ca se gaseste cineva sa ii ia apararea exact cand nu trebuie si fara sa aiba toate datele...m-am simtit prost cand babanukriss a povestit experinta mea cu el ca si cum eu l-as fi pacalit cu ceva,dar uita sa specifice ca toate conditiile le-a pus el si totul s-a desfasurat dupa cum a dorit el

Fertilizanti micro PLANT SERUM-macro PLANT SERUM-fier chelat DTPA

Re: feedback negativ COSTI27RAD

auzi papi , nu sa desfasurat dupa cum am vrut eu , nu sunt conditiile mele, ti-am spus eu : bai Gabriele!! nu ma intereseaza asa ii iei si gata???? nu mai am pm-urile sa le postez sa vezi ca am scris frumos , Gabi s-a rezolvat cu transportul si asa nu te mai costa nimika ,o sa iesi mai ieftin, asta tot ca sa te ajut......si tu imi spui acuma ca ti-am pus conditii???conditii da am pus , vand doar in brasov, iti trebe ,vino si ia , stii foarte bine asta si cu toate acestea tot eu mam zbatut pentru transport cu microbuzu ,ba mai mult am cautat unul gratuit sa nu iti mai ia 10-15 lei si la microbuz, astea se numesc CONDITI?? sau se numeste ajutor,bine facere, implicare?????  te rog frumos am fost un domn ,am spus clar prima data doar brasov si porma am facut exceptie cu tine , si nu mia iesit nimik la asta am facuto din propie placere pentru a ajuta un acvarist , stii bine ca nu erau ai mei dar tot mam implicat,pentru ce? sa aud ca am pus conditii??? te rog sa citesti cu atentie si sa imi spuii daca acestea sunt conditii sau ajutor.......multumesc de intelegere o seara placuta ...

Re: feedback negativ COSTI27RAD

babanukriss A scris:

parerea mea este ca te dai pre repede lovit si cu mine ai zis ca vrei blabla ti-am trimis 35 ancistrusi la  un leu bucata multi maturi ,
1 vreau sa spui daca este adevarat.....
2 transportul ti lam oferit moca si la 1 leu bucata iar cu o ora de a ajunge la tine acasa este adevarat ca nu raspundeai la telefon ??????
3 am facut o tranzactie cu domnul @COSTI27RAD care a mers ca pe roate , mereu am fost la curent cand ia ajuns produsul meu si a platit rambus ,totul a fost ok ,omul in schimb nu mia raspuns in ziua cand a ridicat coletul,eu crezand ca mia dat o tapa ,dar  cum a avut timp ma si sunat si mia spus ca la ridicat,
deci in concluzia subiectului :2:  asa cum tu nu ai raspuns asa si domnul @COSTI27RAD poate sa fii avut treaba ,tinand cont ca este pomana de ziua mortilor azi ,domnul @COSTI27RAD poate a mers la biserica ,etc, inainte sa te grabesti sa faci afirmatii asteapta 24 ore pentru a vedea care este problema.....

cu stima si fara suparare....


Mai reciteste odata ce ai scris si sa imi spui ce inteleg userii care citesc ..
Cand spun conditii ma refer nu ca mi-ai impus ceva ci ca am facut asa cum ai spus tu ,eu imi doream doar sa intru in posesia pestilor...si ca mi-a trebuit ceva sa te conving ca sunt serios....spuneai ca ai mai mare incredere daca facem schimbul fata in fata cu o persoana desemnata de tine si eu ca sa vezi ca vb serios ti-am spus ca iti bag banii in cont inainte sa vad pestii,tocmai ca mi s-a parut ca esti o persoana serioasa....de fapt in urma tranzactiei care m-a multumit mi-am dat seama ca esti un baiat finut si parolist...dar nu inteleg agresivitatea ta ca si cum te-as fi inselat ,ca si cum mi-ai facut favoruri,cand chiar tu ai stabilit pretul si modalitatea de transport ?

Fertilizanti micro PLANT SERUM-macro PLANT SERUM-fier chelat DTPA

11

Re: feedback negativ COSTI27RAD

Ma gindesc sa lansam pe forum, un concurs de scenarii, rezultate in urma unor astfel de intimplari, pe cit de neplacute pentru cei implicati, pe atit de nostime pentru cititori. Spun nostime pentru ca se lungesc inutil, fiecare din partile implicate cauta sa "dea cit mai bine", uitind esentialul: mesajele scurte ajung cel mai repede la destinatie, nu este nevoie de inflorituri si briz-briz-uri pentru a convinge. Singura conditie de participare la concurs, va fi aceea ca scenariile sa fie mai mari, decit romanul Razboi si pace al lui Tolstoi. lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

Re: feedback negativ COSTI27RAD

smile)=))=)) da comic dar ce sa facem, eu am incercat sqa spun ca poate a intampinat o problema ..costi, el ma ia cu condiitiile mele ,daca alea sunt conditii smile)=)) :-j   ,oricu suntem de toata ..... smile)=))

Re: feedback negativ COSTI27RAD

gabriel_papi17,faci acuzatii nefondate, care nu au nici-o legatura cu acest forum,am comunicat eu cu tine vreo vanzare-cumparare aici?
Baracuda-nu inteleg de ce permiti asemenea postare fara a verifica daca intradevar merit acel feedback negativ,stiu ca la orice acuzatie se face proba materiala,unde-i proba?discutii private etc
daca eu dau un feedback negativ unui user de pe acest forum trebuie sa probez acuzatiile,in cazul meu acestea lipsesc,astept o reparatie din partea ta Baracuda

COSTI27RAD

14

Re: feedback negativ COSTI27RAD

un lucru totusi trebuie avut in vedere
daca eu vreau sa-ti trag o teapa te iau de pe forum si tranzactia o fac pe telefon fara sa ma folosesc de forum si atunci sunt baiat de treaba?
costi nu accea este important ca are dovezi aici pe forum ci asa s-s intamplat sau nu?
spune tu punctul tau de vedere care te absolva de aceasta acuzatie

Re: feedback negativ COSTI27RAD

tibi59 , zic sa-ti vezi de fundalurile tale si sa nu te bagi unde nu-ti fierbe oala
oki?nu am avut nici o relatie de afaceri cu acest gabriel_papi17,cu atat mai putin sa cumpar de la el ceva.
cei cu care am facut tranzactii pe forum pot confirma (cum a mai facut cineva din Brasov mai sus) ca atunci cand am cumparat sau am vandut ceva mi-am respectat cuvantul.
app.toate tranzactiile le-am facut prin intermediul pm-ului si doar daca a fost nevoie de confirmare am facut apel la telefon.

COSTI27RAD

16 Editat de tibi59 (2012-11-11 10:06)

Re: feedback negativ COSTI27RAD

tonul tau de superioritate nu este prea placut , dar fiecare are modul sau de a se exprima
daca dadeai din prima interventie aceasta de claratie era clar puctul tau de vedere     si nu lasai loc pt suspiciuni, ne fiind dovezi in acest sens :
despre a nu-mi baga nasul unde nu i-mi fierbe oala - cred ca pe acest forum (oala cum zici tu) fierbem toti cate ceva cei care il folosim si cum il folosim, ce limbaj folosim ne descrie  pt ceilalti colegi  ce fel de oameni suntem
multumesc pt cunostinta  :apl

Re: feedback negativ COSTI27RAD

Asta e deja culmea tupeului....acum o sa spuna ca nici nu am vb la tel sau prin pm...uite aici o mica dovada...si daca mai vrei iti pot da si nr de tel dupa care m-ai sunat...



Sosire mesaj
De la     COSTI27RAD
Trimis     2012-11-02 06:54
Subiect     pesti

salut, sunt interesat de:
2 black molly....3 lei buc
9 neoni albastri...3 lei buc
11 Hemigrammus ocellifer...3 lei buc
sunt din Targu-Jiu,daca-i poti tine rezervati pana la ora 16,00 te sun


este pm dat de tine si dupa ora 16 am discutat la tel...

Fertilizanti micro PLANT SERUM-macro PLANT SERUM-fier chelat DTPA

18

Re: feedback negativ COSTI27RAD

COSTI27RAD A scris:

gabriel_papi17,faci acuzatii nefondate, care nu au nici-o legatura cu acest forum,am comunicat eu cu tine vreo vanzare-cumparare aici?
Baracuda-nu inteleg de ce permiti asemenea postare fara a verifica daca intradevar merit acel feedback negativ,stiu ca la orice acuzatie se face proba materiala,unde-i proba?discutii private etc
daca eu dau un feedback negativ unui user de pe acest forum trebuie sa probez acuzatiile,in cazul meu acestea lipsesc,astept o reparatie din partea ta Baracuda

   Imi cer scuze domnule, in afara malitiozitatii folosite, imi lipsesc mijloacele necesare pentru obtinerea probelor "pentru" sau "impotriva" unor afirmatii/acuzatii, cu exceptia situatiilor in care, lucrurile sunt evidente, ceea ce nu pot spune in acest caz. Nu ma pot substitui nici Politiei Romane, nici vreunei instante juridice.
   Cazurile in care, putem vorbi ori despre calomnie, ori despre o acuzatie fondata, sunt rare, conflictul terminindu-se de obicei in "coada de peste".
   Dumneata ai un conflict cu cineva, ai pretentia sa-l solutionez eu si imi dai ultimatum: "astept o reparatie din partea ta Baracuda"? Trec cu vederea de data asta, lipsa de civilizatie si te rog sa fii mai atent pe viitor cine iti sunt adversarii. Deocamdata nu ma numar printre ei!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

19 Editat de Corydoras (2012-11-12 22:32)

Re: feedback negativ COSTI27RAD

Eu ii dau un pozitiv, am trimis un pachet userului COSTI27RAD prin posta pe care l-a ridicat.

http://www.acvariidevis.ro/forum/post/156429/#p156429

Am trimis dupa ce a confirmat comanda, si a trimis adresa. E aiurea sa dai negativ pe baza unei discutii telefonice, fara o confirmare clara a unei comenzi/tranzactii

My 2 cents

Re: feedback negativ COSTI27RAD

da ,asa cred si eu ca si corydoras , asa discutii telefonice si pe forum am avut cu foarte multi , am spus vreau aia si aia si aia si  vedem cum facem cu transportul daca imi comvine
porma m-am razgandit , odata ce persoana nu te mai contacteaza este logic ca renunta , in momentul in care as spune vreau aia ,da punei pe autocar (chiar si asa suni inainte de ai pune sa fii sigur ) si nu ii ridic , da sunt un nesimtit si nu merit sa ma bage lumea in seama , dar daca am discutat  cu oricine am zis ca as vrea ceva si vedem cu transportu  ,mai ales daca zic sun dimineata sa iti zic cand sa ii pui .....si porma nu mai sun asta este , deci in ce am avut de vanzare si ce am , n exemple au fost in care o persoana vine cere zice da pe maine te sun si vb ,suna si zice o sa vin maine sa il vad , si stau si astept acasa dupa care :-j sterg numaru lui si asta este , de aceea uneori spun ca nu rezerv produsele nici lu obama , vi le iei , nu vii , nu comfirmi ,nu dai adresa (sanatate)