Subiect: Malawi Cichlids Breeding - Close Up - Melanochromis Auratus

you tube mai jos!
http://www.youtube.com/watch?v=JcPo1EMPKwM

Re: Malawi Cichlids Breeding - Close Up - Melanochromis Auratus

am patit si eu un lucru ciudat am cumparat 20 buc diversi cichlids am observat ca unu nu se ridica la mancare si al cam bateau . zic sa al scot sa nu moara pe acolo prin pietre sa trebuiasca sa scot tot zis si facut al prind cu chiu cu vai si si al pun in alt acvariu  si in doua zile am avut 18 piusoi toti veseli si sanatosi mentionez ca sant la inceput cu natia asta de pesti ma saturasem de plantat si l-am donat unei gradinite

Re: Malawi Cichlids Breeding - Close Up - Melanochromis Auratus

Am facut niste poze dar cu tableta nu stiu cat de bine se vad . Am si eu o problema pesti mei sint f.f.f. timizi am scos si din pietre am schimbat si neon (cica era prea puternic) nu stiu ce sa mai fac

4

Re: Malawi Cichlids Breeding - Close Up - Melanochromis Auratus

@nica_yonut E normal ca acei pui sa fie timizi, doar sunt pui si sunt primele lor momente din viata...

Se vor obisnui cu miscarile din exterior in timp, sfatul meu este ca atunci cand te aproprii de ei sa le dai sa manance ca sa te asocieze cu hrana si in felul asta te vor intampina cu drag si nu se vor mai ascunde smile

Pietrele poti sa le lasi in acvariu ca nu ii afecteaza cu nimic, din contra, le ofera un spatiu pt retragere in caz ca se simt speriati.

Banuiesc ca intre timp si-au mai revenit, nu?

Apropo, frumos gestul tau de a dona acvariul, bravo!  :sok

Succes!