41 Editat de Corydoras (2012-12-16 00:02)

Re: Amazon, versiunea nano

controlul tehnic de calitate lol

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=WOielSoYnpk[/youtube]

42

Re: Amazon, versiunea nano

lol

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=zloCE74flcc[/youtube]

43

Re: Amazon, versiunea nano

Ce tare...Vreau si eu peste de asta...:)

Ce simpla mi se parea acvaristica pana sa dau de voi......

44

Re: Amazon, versiunea nano

Salut prietenas.
Cum ti-am promis, vin si aici sa-ti stric topicul.

Ai niste bani ce-mi datorezi pentru un colet pe are nu l-ai ridicat si am platit la posta si am facut drumuri degeaba pentru tine.

Ai doua povesti scornite pana acum ca motivatie. Prima nu a mers acum o luna, acum incerci cu alta, care nici asta nu prea merge.
Hai ca pe forumul asta poate vii cu a treia, mai credibila.

Probabil aici pe forum sunt deja baieti care stiu povestea de pe celelalte doua forumuri. Postez insa pentru cei care nu stiu si ii voi scuti de o posibila tranzactie cu tine.

Cum ziceam, banii nu ii vreau, dar imi place sa te persecut.

Cu permisiunea unui administrator/moderator, as pune link-urile catre cearta mea cu userul asta de pe celalalte doua forumuri, ca nu mai bata nici "amicul" tastele cu minciunile pe care le-a scris deja in alte parti si nici eu sa nu mai tocesc tastatura repovestind situatia ca sa-l fac si aici de ras cu lipsa lui de logica si minciunile gandite prea putin.

45 Editat de Corydoras (2012-12-26 16:01)

Re: Amazon, versiunea nano

Domnul stefan inainte sa faca gargara ar trebui sa trimita ce trebuia sa imi trimita acum2 luni, o cantitate de moss verde citez "cat 5 mingi de ping pong" Nu 3 'mingi" din care 20% de culoare neagra.
Un link cu anuntul dansului aici http://forum.acvarist.ro/showthread.php … and-plante
Si poza la calitate DSLR aici cu jegul denumit de dansul moss http://img843.imageshack.us/img843/6937/dsc02479p.jpg

46 Editat de stefanp (2012-12-26 16:12)

Re: Amazon, versiunea nano

Vedeti, de asta ar fi bine sa pun link-urile, ca aici probabil sunt oameni care nu stiu despre ce e vorba, si individul are sansa sa para nevinovat.

Pe scurt, e vorba despre o tranzactie facut in octombrie. Vroia sa cumpere niste flame moss. Eu aveam la vanzare. Mi-a  cerut o poza INAINTE SA TRIMIT COLETUL. A fost multumit si a acceptat. I-am trimis, l-a primit, mi-a zis ca e ok. Mi-a lasat feedback public ca e multumit.

La doua luni dupa, i-am trimis alt colet, cu un incalzitor. Pe care nu l-a ridicat si m-a lasat cu taxele postale platite si timp pierdut.
Prima varianta a povestii a fost ca nu il ridica pentru ca "l-am deranjat" intrebandu-l daca a ajuns coletul si e multumit :apl
bun motiv nu? smile) Dupa ce l-am disecat si facut de ras acolo si a promis de doua ori ca plateste taxele, a disparut ca o fetita si n-a mai intrat smile)
Asta se intampla pe acvariu.ro

Acum l-am haituit pe aquascaping.ro , dar a realizat cat de penibil a fost cu prima scuza si a gasit alta scuza. Asta cum ca acum doua luni n-a fost multumit de muschi, si desi a zis ca e bun atunci si a lasat feedback public, el defapt a asteptat doua luni ca sa ma arda cu coletul asta smile)) Logica de fier nu? smile)
Pe aquascaping deja se face ras si ii zic baietii ca e penibil. Acolo am lasat toate link-urile cu toata povestea, deci e un pic mai clara treaba.

Si acum il haituiesc si aici. Daca imi permit administratorii/moderatorii, postez si aici link-urile, ca sa fie totul clar.


Ideea e ca vreau sa-l fac de ras peste tot. A mai ramas doar aici. In rest ori e banat (ca e baiat bun), ori s-a facut de ras.
Inca un pic si il rezolv si aici.


Saracule, nu mai ai unde sa vinzi lucruri...ai sa mori de foame...

Stai linistit, iti mai trimit eu 14 lei, ca sa ai de o bucata de soric de anul nou. Ca acum ai avut de craciun din taxele postale smile)


LE: Nah, iar postezi in timp ce eu scriu. Da ala e muschiul, in care cica nu ar fi 5 mingi de ping-pong, dar nu cred ca a jucat vreodata si de asta nu stie exact.
E poza pe care repet, i-am trimis-o INAINTE SA CUMPERE si a acceptat. Ala e muschiul din care a mai vandut inca vreo doua saptamani mai departe.
Si tot muschiul ala a fost 15 lei.
Si daca tot pui link-uri, uite ca pun si eu link-ul unde ai lasat feedback pozitiv: http://forum.acvarist.ro/showthread.php … Pork/page2

El e "Evil", acum are userul "destept" acolo, pentru ca a fost banat. Si aici vad ca si-a schimbat de vreo 3 ori userul...ai ceva de ascuns prietene?

47

Re: Amazon, versiunea nano

stefanp A scris:

El e "Evil", acum are userul "destept" acolo, pentru ca a fost banat. Si aici vad ca si-a schimbat de vreo 3 ori userul...ai ceva de ascuns prietene?

Amice de la Socola, aici mi-am schimbat userul o singura data, la cerere si cu ajutorul unui administrator al forumului.

48

Re: Amazon, versiunea nano

Doar o data? Deci doar pe acvarist.ro ai fost banat de doua ori si cred ca acum te vor bana si pe userul destept.

Pe aquascaping de cate ori l-ai schimbat? smile)


Ei, hai nu te speria ca nu mai unde vinde lucruri. Statul da ajutoare pentru nevoiasi, stai linistit.


Te intreb si aici, ca si pe celalalte forumuri. Daca muschiul ala era atat de rau, de ce ai acceptat sa ti-l trimit? Daca in poza se vede ca e negru. De ce?
Iti place sa te faci de ras nu? smile)
De ce ai vandut inca doua saptamani dupa din el? Daca l-ai dat la gaini sa-l manance?

De ce mi-ai dat feedback pozitiv dupa? De ce ai asteptat doua luni sa ma arzi si nu ai facut-o imediat dupa, ca doar am avut itnre timp multe alte anunturi cu vanzari de plante.

Aaa, stiu. Pentru ca ce spui acum sunt doar minciuni si incerci sa te scoti.

Re: Amazon, versiunea nano

mai oameni buni hai sa ne "jucam cu totii frumos! eu unul sa fiu administratorul acestui forum n-as lua bine postarile de link-uri catre alte forumuri!

apropos ce ar trebui sa vedem ca e in neregula cu acea tufa de moss? si inca ceva poza e de foarte proasta calitate!

Audaces fortuna juvat semper fidelis

www.acvariidevis.ro/forum/topic/14092

50

Re: Amazon, versiunea nano

Sergiu, ar trebui sa se vada, daca te uiti cu atentie, specia de moss negru. Se vede pe laterale insa eu am vazut (si aruncat) destul de mult  cand am deschis coletul trimis de dansul.
Eu am facut greseala sa arunc doar o privire inainte sa arunc banii pe apa sambetei.

51 Editat de stefanp (2012-12-26 16:27)

Re: Amazon, versiunea nano

Un moderator poate cenzura link-urile.
Eu unu l-am postat doar pentru ca individul a facut o trimitere acolo si trebuia sa arat exact despre ce e vorba.

Asta ma itnreb si eu, ce e in neregula cu tufa de moss? E o canitate uriasa de flame moss pentru 15 lei. E o poza pe care omul a primit-o INAINTE sa comande si a fost multumit. Acum are nevoie de o scuza pentru ca nu a ridicat al doilea colet de la mine, trimis la distanta de 2 luni !!!!

Si da, poza e foarte proasta. Insa la fel, are nevoie de o justificare pentru ca a acceptat sa primeasca muschiul. Si cica ar fi dslr si L-A ORBIT CALITATEA POZEI smile)) De aia a acceptat sa primeasca muschiul, care e foarte foarte rau smile)

Si saracul meu aparat e un amarat de sony digital. Poza facut deasupra oalei cu apa, pe intuneric ...

Dar trebuie as intelegi Sergiu. Individul e disperat ca l-am facut de ras pe toate forumurile si cauta scuze, chiar daca sunt penibile.

LE: Individule, acolo sunt vreo 2-3 mm de fire negre, care erau la baza. Pentru ca muschiul n-a fost tuns ci a fost scos tot de pe o cioata. Puteam sa-l cosmetizez inainte sau sa tin partea neagra in jos, daca vroiam sa te mint. Ti-am aratat exact ce se vinde. Curatai cei 2-3 mm si a ramas o URIASA parte verde. Pe care de altfel ai folosit-o si ai mai si vandut dupa.

Dar sa nu uitam, scopul acestei discutii e ca NU AI RIDICAT UN COLET si am platit taxe la posta si am facut drumuri degeaba. Ce faci tu acum cu muschiul e o tranzactie veche de mai bine de 2 luni, pentru care AI DECLARAT ca esti multumit.
Doar cauti o scuza. Penibilule!


Acum ma scuzi vreo ora, am o masa in familie. Vin sa te fac de ras dupa !


LE: Sa nu uitam. In poza se vede ca muschiul e rau, insa totusi a vazut ca e bun si de asta a acceptat sa-l cumpere... Whaaat? smile))

52

Re: Amazon, versiunea nano

Domnu, nu am dat cum zici dumneata 15 lei, am dat mult mai mult. Daca nu stii matematica 5x5 face 25, nu 15.
Probabil atat trebuia sa sa scrii pe avizul postal.

53 Editat de sergiu.dragomir (2012-12-26 16:31)

Re: Amazon, versiunea nano

Domnule Stefan pe de o parte iti inteleg suparararea, dar pe de alta consider ca-i dai satisfactie; cand vede ce tare te-a suparat sigur se simte mai bine cu sine insusi!

Haideti totusi sa ne jucam frumos zic eu!

Audaces fortuna juvat semper fidelis

www.acvariidevis.ro/forum/topic/14092

54

Re: Amazon, versiunea nano

Pai tocmai, ca nu ti-am vandut la numarul de poturi. Ti-am lasat mai ieftin pentru ca ai luat toata cantitatea.
Ai negociat, pentru ca esti amarat. Cum ai negociat pentru 10 lei si la al doilea colet.
Asta e.

@Sergiu: Supararea a fost acum o luna cand s-a intamplat. Acum ma distrez cand il haituiesc.

P.S.: Individule...n-ai logica prietene, chiar nu ai. Cata lume mai trebuie sa rada de tine ca sa realizezi?

55

Re: Amazon, versiunea nano

lol
Eu am achita o suma+ posta, mult mai mare de 15 lei.
Am negociat ce-a dea doua tranzactie in asa fel incat sa recuperez prin satisfactie prima teapa, dar pricepi cam greu.

56

Re: Amazon, versiunea nano

Eu din cate stiam, o "afacere" de genu asta are si riscuri de a nu mai ridica sau a se pierde coletul, tu vrei numai ++++??? Mai sunt si minusuri frate, nu inteleg ce e atata agitatie in momentul in care tu ai zis ca acel moss face 15 ron+taxe postale si omu a dat mult mai mult? Ai tras tzeapa, chiar daca el si-a scos banii sau nu....A vrut omu' incalzitor, dupa care poate nu a mai avut bani sa ridice coletul, sau pur si simplu nu la vrut, nu-i obligat sa-l ridice, eu am patit-o cu butelii de co2 si n-am mai murit.... era o butelie de la JBL de 500 de grame, am stabilit tot cu el, am trimis coletul si cand a ajuns, el nu-l mai ridica ca a auzit el ca nu incarca nimeni butelie de 500 de grame, dar nimic concret...Asta e...Se intampla... Ce vrei tu sa faci de ras? Nu inteleg... Doar ca te faci de ras si pe tine ca te agiti ptr 3 lei si-un leu...E Craciunul frate, fii mai bun...Eu zic sa va impacati ca nu e bine cu ura...Tineti minte ca totul in viata se plateste, chiar daca vrei sau nu...
Sarbatori Fericite si La Multi Ani Ptr Noul AN !!!

Ce simpla mi se parea acvaristica pana sa dau de voi......

57

Re: Amazon, versiunea nano

LOl, tu nu ai priceput. Eu am achitat mult peste 15 lei. Nu pun la socoteala si posta. Si nici macar nu am primit ce trebuia sa primesc.

58

Re: Amazon, versiunea nano

eu as ruga un moderator sa curete threadul de offtopicuri (eventual sa le mute in threadul de feedback), eu urmaresc threadul pentru pesti si evolutia acvariului in cauza si nu pentru balacareli personale, fondate sau nu.

59 Editat de stefanp (2012-12-26 19:10)

Re: Amazon, versiunea nano

@Nunumic, citeste prietene cu atentie si pe urma trage concluzii. Sau abtine-te daca nu ai rabdare sa citesti.

Legat de moss, nu a platit nimic mai mult. A platit cat am stabilit la inceput. A primit ceva ce a vazut inainte. Insa acum, dupa 3 luni, o da la intors ca de fapt nu ar fi fost multumit, desi l-am intrebat si a confirmat la vremea aia ca totul a fost ok.

Iar al doilea colet nu l-a ridicat. De asta cauta el motiv cu moss-ul, ca de fapt ar fi vrut sa ma "pedepseasca" pentru atunci. Vrajeala. Pur si simplu e genul de oameni fara coloana vertebrala.

Si da nunule, cand comanzi ceva, platesti. Cum adica, aa m-am razgandit. Tu vanzatorule ai platit taxe postale si ai pierdut timp sa merg la posta, iar eu nu ma mai duc. Si tu ar trebui sa taci si sa inghiti. Ai si tu o logica...

Si pana la urma nu ma deranjau lucrurile astea, daca IMI SPUNEA DE LA INCEPUT. Uite frate, am o problema cu banii, sau nu mai am nevoie de incalzitor. Scuza-ma ca te-am incurcat, dar asta e.

Nu sa ma minta cu doua povesti diferite si sa ma ameteasca cu vrajeli de doi lei. Si sa faca scandal ca de fapt ar fi fost altceva si alte porcarii.

Iar acum eu nu pentru aia 14 lei il vanez. Am specificat deja de v reo doua ori (de aia ziceam, citeste mai cu atentie). Vreau sa-l haituiesc, ca sa stie lumea ce fel de om e si sa nu pateasca la fel ca mine.

Daca individul in cauza are topic de feedback, cu mare bucurie se pot muta posturile acolo. Desi la cum isi schimba numele pe forumuri, ma indoiesc sa aiba asa ceva.



LE:

Am negociat ce-a dea doua tranzactie in asa fel incat sa recuperez prin satisfactie prima teapa

Deci tu practic recunosti ca esti genul de om care da tepe si o recunosti cu rasul pe buze. Recunosti ca esti un nimic, fara cuvant. Practic un hot.
Uite, pana la urma spui singur ceea ce vreau eu sa demonstrez.

Si de negociat ai negociat pentru ca esti un milog. La fel cum ai negociat si in prima tranzactie. N-o arde aici ca un sef, ca nu poti sa-ti ascunzi caracterul.

Si de mai si dai de gol. Ce vroiai sa recuperezi negociind la pretul incalzitorului daca tu oricum nu aveai de gand sa ridici coletul?
Aaaa, sau de fapt vroiai sa il ridici, dar a intervenit ceva si te-ai razgandit si pentru ca esti o fetita speriata nu ai avut bunul simt sa recunosti si cauti niste scuze acum sa te scoti.
Cum ti-am zis peste tot. Esti ilogic si incoerent, pentru ca minti. Si asta se observa de la o posta.

P.S.: In cazul in care isi schimba din nou numele pe forumuri si ajungeti la vreo tranzactie cu el, il cheama Calivascu Marcel, localitatea Branesti.

Re: Amazon, versiunea nano

ASA CUM AM MAI SPUS SI SE PARE CA NU AM FOST INTELES NU MAI ACCEPT SA SE SPELE RUFELE MURDARE DE PE ALTE FORUMURI AICI, DIN ACEST MOTIV VETI FI BANATI AMANDOI.
Multumesc de intelgere

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.