1

Subiect: Ugent - sfat

Am un guram cam de 7 luni .. nu am avut probleme cu el, acum cand am schimbat apa 20% , se simte fff rau. Abia respira si tinde sa se ridice cu burta in sus... atassez si cateva poze cu el.

... unidos para la musica

2

Re: Ugent - sfat

Multam pt ajutor se poate inchide... Pestele a murit...

... unidos para la musica

Re: Ugent - sfat

este cam tarziu nu am intrat ieri ,motivul este o pala de apa noua ,avand alta gradatie la temperatura , chiar daca nu ai schimbat per total , bagand si mai rece si mai calda ca sa ajungi la standerdele acvariului , pala de apa in care sa bagat la introducerea acesteia in acvariu la afectat , am patit si cu cu niste zebre acum  vreo 2 lunii,in viitor vei stii ,oricum nu mai aveai cum sa il ajuti , o zi buna

Re: Ugent - sfat

MemeL A scris:

Multam pt ajutor se poate inchide... Pestele a murit...

   Pestele asta era mort deja, nu-l vezi cum arata? Nu s-a imbolnavit de la schimbul de apa, ar fi culmea... era bolnav deja, oprit din crestere, extrem de slabit etc.

Re: Ugent - sfat

da este posibil sa fii fost dinainte, nu ai observat vreun comportament mai ciudat inainte? , daca este puii raman si la varianta mea , asemenea schimb de culoare au avut parte si zebrele mele ,ca si cum au mucegait ,la schimbul de apa ,apa fiind prea rece :-ss