1

Subiect: plistoforaza la tetrazona

am un peste de acvariu TETRAZONA care sta cu capul in jos il vad des sau innoata pe vertical,dar apoi isi revine si inoata normal.cred ca are PLISTOFORAZA.ii poate afecta si pe ceilalti pesti?ce sa fac sa ii treaca boala?

2

Re: plistoforaza la tetrazona

da incalzitorul la 50 de grade adauga 100 g de sare si 5- g piper si gata este ciorba!!!

tinere de ce nu vrei sa intelegi ca din ceea ce spui tu acel acvariu este o bomba??? te-ai apucat de acvaristica de circa 3 luni dupa cum vad eu postariile pe acest site si in 3 luni de zile nu ai inteles nimic din ceea ce te-au sfatuit cei care stiu cate ceva despre acvaristica. daca nu vrei sa intelegi si sa studiezi sa cauti singur sa te documentezi cauta pe cineva care stie il platesti si el vine si iti face mentenanta la doua zile sau cum te intelegi cu el. mura-n gura nu o sa iti dea nimeni deoarece sunt satui de aceleasi  si aceleasi intrebari.

nu zic ca nimeni nu a facut greseli la inceput dar fiecare a experimentat si sa documentat , poate chiar si cu mult timp inainte de a isi lua acvariu si dupa aceea sau apucat de treaba. deci daca tu nu vrei noi nu te putem ajuta.



P.S. scuzati greselile de ortografie.