1

Subiect: Buna tuturor

Buna ma numesc Bogdan,sunt din Bistrita si am cam o luna de cand mam apucat si eu de acvaristica sa zic asa...la inceput a fost mai greu neavand prea multe cunostinte despre acest domeniu dar incetul cu incetul am reusit si am realizat ce mi`am propus...partial..
De 2 zile mi`am facut rost de un acvariu mai mare in jur de 60 de litrii
Am ceva plante dar putine
Pesti: 5 guppy[o femela,un mascul si 3 puii de 2-3 saptamani chiar de la perechea asta] 3 guppy[2 masculti dintre care unul imperial si o femela] 2 xifo[o femela si un mascul] si 3 sanitari [dintre care un ancistrus]
Sper ca in scurt timp sa pot sa fac si niste poze pentru a le posta aici !

Tin sa va anunt ca acest site este foarte foarte interesant mai ales pentru cei pasionati de asa ceva
O sa`l pun si la mine pe blog www.bobo-crazzy.info sper sa nu fac reclama prin asta smile
Va multumesc .!

2

Re: Buna tuturor

Bine ai venit. Asa am si eu, o luna de cand am inceput toata nebunia asta, e tare frustrant la inceput daca nu ai rabdare multa...dar daca totusi ai, se vor vedea rezultate pozitive cu siguranta.
Mult succes cu acvariul, pestii si plantele.

Re: Buna tuturor

Bine ai venit abia astept niste poze cu acvariul tau , si eu am un acvariu cu guppy de 63 l si am 6 guppy (2 masculi si 4 femele) nu-i asa ca sunt minunati ? Eu am si un betta achizitionat recent ...si cum a spus si Avatar mult succes cu pestisorii , sper sa gasesti raspunsul la toate intrebarile tale , aici sunt oameni intelegatori , cu mare rabdare din cauza unor incepatori ca noi si toti au acelasi punct comun iubesc si sunt pasionati de acvaristica care pentru ei nu e doar un hobby ci si un mod de viata ,fara pesti vietile noastre nu sunt la fel colorate...:lol:

2 acvarii : 60 l guppy si 36 l betta