1

Subiect: upgrade 375

sal la toata lumea.....am un acvariu cu chiclide de 160l  si au crescut ceva pestii asa ca trebuie sa trec la un acvariu mai mare adica   150L  50L 50H   
asa ca am facut masa sper sa reziste la greutatea supusa

2

Re: upgrade 375

acum trebuie sa fac acvariul daca ma poate ajuta cineva sa il lipesc ....

3

Re: upgrade 375

salut,vezi ca nu stiu cum o sa iti reziste masa ai(sau mai bine zis cat).mai bine dublezi macar exterioarele,o sa fie ceva greutate,gandeste-te ca sunt 400 kg doar apa,fara sticla,pietre etc.

4

Re: upgrade 375

sal da nici eu nu stiu daca o sa reziste...cel care a facuto a zis ca tine

5

Re: upgrade 375

Eu nu as risca, masa este destul de fragila. Nu cred ca vrei sa vezi cum arata in casa 300 si ceva de litri de apa.

6 Editat de petre79 (2012-12-24 00:41)

Re: upgrade 375

Sub nici o forma nu va tine acel acvariu  sad  sad .......jos nu are nici o stabilitate,ti-ar trebui facut si spatele la stand si partea de jos ..sa fie cum ii partea de sus..,daca nu se va duce (rupe) ori in stanga ori in dreapta  :omfg ..
Atentie mare..nu ii de gluma  hmm  hmm
Dupa cum arata acum ar fi buna pentru un calculator si o tastatura  big_smile ...

7

Re: upgrade 375

ok ..am inteles trebuie sa o mai intaresc cu ceva

Re: upgrade 375

Salut
asa cum spun si colegii sfatul meu este sa pui si jos intaritura cum ai sus, sus presupun dupa poza ca-s 2 buc de pal puse una peste alta ceea ce este oki dar trebuie si jus pus pt ca o ia ori in stanga ori dreapta plus spatele ranforsat cu pal. daca poti pune bucata intreaga pt o stabilitate mult mai mare, sfat daca poti pune jos blat de bucatarie ( gasesti la metru in hornbah ) spor la treaba big_smile

9

Re: upgrade 375

sigur nu o sa reziste lucrez in domeniu am un atelier de mobila.nu o sa reziste chiar daca ''meseriasul'' ti-a pus foaia de pal pe cant......are tendinta sa plece stanga sau dreapt.....deci nu te juca iti spun inca o data ca nu rezista........intradevar foaia de pal e rezistenta pe cant tine pana la 700 kg mp daca e pusa la o distanta de 25-30 cm una fata de cealalta......TINE CONT DE SFATUL MEU STIU CE VORBESC IN DOMENIUL ASTA....(la ciclide mai am de invatat smile)))

Nimeni nu moare virgin......viata io trage fiecariua cel putin odata.....:)

10

Re: upgrade 375

multumesc pt sfaturi ...va trebuiii sa intaresc cumva...
astept pe cineva care ma poate ajuta cu lipitul acvariului ...nu pot sa il fac la o firma ceava din cauza banilor..

11

Re: upgrade 375

cateva intrebari pentru cunoscatori nu stiu daca sunt femela sau masculi urmatorii pestii e un srt si un elongatus chewere

12

Re: upgrade 375

Salut.  Aici explica destul de bine cum trebuie lipit.  http://www.youtube.com/watch?v=HSKIT2OLOYQ       Doar sa mai ai un prieten linga tine ,sa te ajute.

13

Re: upgrade 375

multumesc... o sa incerc sa fac unu mic si dupa trec la cel mare

14

Re: upgrade 375

sunt 2 masculi in poze wink

Multi vad, putini cunosc !