Subiect: :s

Buna ziua
Imi puteti spune si mie daca aceasta femela molly este gestanta si cand va ''naste'' ?
Si am niste melci care se inmultesc foarte repede.Sunt maro si cu niste punctulete. Iam scoas din acvariu. Cum se numesc?

2

Re: :s

Buna,din poze nu se vede foarte bine.Din fata cand te uiti are burta patratoasa?femela gata sa nasca are organul reproducator iesit inafara si este mai ascutit.Melcii care apar sunt comunitari,din cate stiu cu cativa melci asasini scapi de ei.Incearca sa hranesti pestii cu mai putina mancare,pentru a nu ramane pe substrat hrana neconsumata si saptamanal cand faci schimb de apa,aspiri substratul.Cand aveam acvariu plantat,eu cu melci asasini si hrana mai putina l-a pesti am scapat de ei. :sok

0773797258

3 Editat de tehrez (2013-01-12 13:03)

Re: :s

Physa marmorata sunt melcii, daca sunt precum in poza din link:

http://www.aquaterraria.com/images/atla … images.jpg

Re: :s

Buna! As vrea sa te intreb daca ce se vede in spatele acvariului e caloriferul?

Re: :s

elena.iri A scris:

Buna! As vrea sa te intreb daca ce se vede in spatele acvariului e caloriferul?

Esti fenomenala.... big_smile  big_smile

6

Re: :s

Melci ca melci lol ,gestanta ca gestanta lol ,caloriferul ca si caloriferul lol  lol ,da' cu scoicile alea nu e bine in acvariu  : ridica duritatea apei fiind calcaroase si nici nu se potrivesc cu acvariu de apa dulce ,apropo femela aceea nu este gestanta,cel putin cat vad eu din poze!

Sa fii OM ii lucru mare!!!

Re: :s

Eu sunt curios ce reprezinta titlul topicului ":s"? :omfg

8

Re: :s

Ancistrus A scris:

Eu sunt curios ce reprezinta titlul topicului ":s"? :omfg

Uite ce pot pati curiosii! lol
http://www.youtube.com/watch?v=yDiDw1ckubM

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

Re: :s

Baracuda A scris:

Uite ce pot pati curiosii! lol

Am ras de ma doare burta. lol

On topic: Femela trebuie sa fie mai "rotunda" inainte sa scoata pui...poate peste doua saptamani sa apara micutii.

10

Re: :s

Nu inseamna ca nu impartasesc curiozitatea lui Cristi, niciodata nu mi-au placut mesajele... criptice.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

Re: :s

Pe mine m-a amuzat clipul nici de cum intrebarea lui Cristi.
Treptat, treptat ne intoarcem la hieroglife, asta multumita chat-ului. :stupid