1 Editat de ispas (2013-01-18 15:30)

Subiect: Acvariu nou

Salutare tuturor!Am revenit cu un nou acvariu de data asta plantat.Si ca sa n-o mai lungesc prea mult :
-acvariu 70x35x35
-filtru cascada
-co2 din bomba
-4 gupy , 2 molly
Si de-aici va las pe voi sa-mi corectati greselile.
Calitatea pozelor lasa de dorit ca deobicei la mine asa ca fiti blanzi! :crap

Acvariu 100x50x45 populat cu 5 carasi

2

Re: Acvariu nou

E ok. Riccia aia o sa se desprinda de pe lemn. Un acvariu cu un numar decent de pesti. Mai rar in zilele noastre asa ceva smile

Corect e "fiti" nu "fi-ti".

3

Re: Acvariu nou

Nu ma scuz, pentru ca stiu ca mai am probleme de gramatica ,dar nici ora nu era una prea buna pentru mine.Oricum multumesc de corectare.Cat despre riccia chiar nu am idee cum sa o folosesc altfel sau cu ce sa o fixez.

Acvariu 100x50x45 populat cu 5 carasi

4

Re: Acvariu nou

Daca nu o sa ai sansa lui Daniel ca Riccia sa devina submersa si sa nu mai pluteasca, o poti fixa cu diferite plase din material plastic. Pe masura ce planta va creste, va masca in totalitate plasa. Aceste metode au fost deja descrise de zeci de ori, pe forum. Incearca sa dai o cautare cu termenii "riccia, fixare, plasa".

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

5 Editat de danielt (2013-02-05 17:26)

Re: Acvariu nou

:-

6

Re: Acvariu nou

Tocmai!Cea din stanga e prinsa cu o plasa.Problema nu e cu ea , e cu cea de pe radacini

Acvariu 100x50x45 populat cu 5 carasi

Re: Acvariu nou

Am primit si meu la un moment dat niste riccia, intrase in parvula si se tot inmultea, este o planta invaziva, nu mai scapam de ea. E bine sa nu ai alte plante de gazon in preajma ei...

8

Re: Acvariu nou

Am aceeasi problema dar eu am mai scos din ea."Norocul" meu ca ,gazonul nu se dezvolta prea repede

Acvariu 100x50x45 populat cu 5 carasi