21

Re: Nano 50

Salut,mie imi place cum arata  :sok ...poate plantele de pe langa lemn lasate putin mai jos(adica mai frezate) si ar arata mai bine...  wink
Succes in continuare...  smile

22

Re: Nano 50

Octavian cred ca te inseli smile Plantele nu au fost tunse,ele au plecat catre un alt nano.Sti tu oare unde ??? smile
Probabil ca iti placea mai mult inainte dar nu sti ce am eu in plan.Trebuie sa tinem cont de un aspect.Plantele majoritatea au fost plantate in seara cand am prezentat pozele,ele au suferit in urma transportului,au stat inghesuite in colet dar isi vor reveni.
Creveti nu ma grabesc acum cu achizitionarea lor pana nu se prind plantele si pana acvariu nu va fi ciclat complet

Multumesc petre79.
La plantele care sunt in centru pe langa buturuga doresc sa le dau o forma de tufa ca o mingie rotunda si binenteles nu le voi lasa prea inalte sa imi acopere buturuga. smile

23

Re: Nano 50

Oto sunt pesti de grup. Minim 5-6 indivizi. In afara de ei nu as tine in acvariu cu creveti alti pesti. O singura exceptie ar fi Rasbora Arlechin.

Vezi ca Oto nu-i pui intr-un acvariu proaspat, sunt pesti sensibili la calitatea apei. Au nevoie de alge, sunt vegetarieni exclusivi si de mancat nu mananca altceva. Poate frunze de spanac oparite.

24

Re: Nano 50

Momentan nu voi adauga nici o vietate in acvariu,cel putin pana nu voi observa eu ca acvariul este stabil.Ma bate gandul ca pe viitor sa bag un card de boraras cu 10 creveti red cristal smile

25

Re: Nano 50

Remusica A scris:

Momentan nu voi adauga nici o vietate in acvariu,cel putin pana nu voi observa eu ca acvariul este stabil.

   Stabil din punct de vedere fizic? Ca biologic nu are cum big_smile

26

Re: Nano 50

Ancistrus sa zicem si dpdv fizic dar si cand nu vor mai fi urme de nitriti,amoniac,cand plantele vor creste armonios fara alge etc.
Acvariul mare cand a fost plantat am tinut doar 6 sae,un oto si multi creveti sakura mai bine de 6 luni fara sa ma deranjeze acest lucru.La mine pe primul loc sunt plantele  big_smile

27

Re: Nano 50

Din pacate acest acvariu a fost desfiintat pentru a lasa loc de unu mai mare.Rog daca se poate sa se inchida acest topic.Multumesc !