1

Subiect: Noua donatie

Salutare,

Se dau urmatoarele plante:

- Riccia cu o grosime a covorului 4-5Cm. Cam 8X8 ca dimensiune
- Salvinia Natans
- Pistia Stratiotes
- Limnophila Sessiliflora
- Limnophila Needleleaf
- Limnophila Aromatica
- Hydrocotyle Leucocephala
- Hydrocotyle Tripartita
- Egeria Densa
- Ammannia Gracillis
- Ranunculus Inundatus
- Rotala Rotundifolia
- Rotala Macrandra
- Rotala Boschii
- Mayaca Fluviatilis

Imi rezerv dreptul sa-mi aleg cui donez plantele. Daca nu primiti mesaj inapoi inseamna ca nu ati fost selectati.

Unele plante sunt rezultatul tunsorii, pot fi varfuri sau tija principala cu radacini.

Pentru a primi raspuns la solicitare mesajul trebuie sa contina OBLIGATORIU urmatoarele:

- Ce plante.
- Cand ne putem vedea.
- Nr. de telefon.

Solicitarile neraspunse sunt din cauza ca nu au intrunit minimele conditii de mai sus si:

- Nu au un numar de postari pe forum care sa confirme o activitate in domeniu. Nu donez plante pentru a fi vandute ulterior in piata/magazin.
- Solicitarea este incoerenta.
- Userul are un istoric de inconsecventa. Nu-mi place sa-mi pierd timpul de pomana incercand sa fac un bine.
- Userul vrea toate plantele. Daca scot spre donare 30 de fire nu inseamna ca trebuie sa fie luate toate de o persoana. Cum am scris mai sus, nu donez la bisnitari.

Locul de intalnire este parcarea Billa/Dr. Taberei daca nu am specificat. Ne putem vedea si in alta locatie din apropiere. Intervalul orar preferat este 19:30 - 20:30

Atentie! Este responsabilitatea beneficiarului sa se asigure ca plantele primite nu introduc paraziti, vietuitoare nedorite, alte plante nedorite in acvariul propriu!

Nu-mi pierdeti timpul stabilind intalnire si din orice motiv nu anuntati ca nu mai puteti ajunge. Dati bip si sun inapoi daca este nevoie. Prefer sa nu-mi bat joc de cei cu care stabilesc sa ma intalnesc si ma astept la reciprocitate.

Nu uitati sa aveti punga pentru plante la voi!

Anunt valabil numai pentru Bucuresti, contact numai prin PM cu exceptia celor care au mai tranzactionat cu mine si ma pot contacta telefonic direct.

Re: Noua donatie

gata nu mai suport...ma mut in bucuresti...pai e posibil asa ceva..? ca tu sa donezi numai in bucuresti..?


a fost o gluma si pot spune ca am mare stima pt tine...eu as vrea sa cumpar de la tine si nu se poate si alti beneficiaza de ele gratis....bafta multa...

Fertilizanti micro PLANT SERUM-macro PLANT SERUM-fier chelat DTPA

3

Re: Noua donatie

Pe mine ma uimesc cei care nu citesc tot mesajul si imi dau nu unul ci trei PM-uri in care nu mentioneaza cele cerute si mai au si pana in 10 postari pe forum, de poze cu acvariul lor nu mai zic smile

Avem nevoie de oameni ca tine Gabi, muta-te!  :pls

Re: Noua donatie

salut  daniel imi dai si mie  niste plante  big_smile ?

5 Editat de danielt (2013-01-29 00:53)

Re: Noua donatie

Actualizare dupa o prima sedinta cu cei care si-au aratat interesul. Cei cu care urmeaza sa ma intalnesc maine nu sunt afectati de disponibilitatea plantelor solicitate.

Mai am urmatoarele:
- Riccia Fluitans cu o grosime a covorului 4-5Cm.
- Salvinia Natans (MULTA)
- Pistia Stratiotes (MULTA)
- Limnophila Sessiliflora (MULTA)
- Limnophila Needleleaf (MULTA)
- Limnophila Aromatica
- Hydrocotyle Leucocephala
- Hydrocotyle Tripartita
- Ranunculus Inundatus (MULTA)
- Rotala Rotundifolia (MULTA)
- Rotala Macrandra
- Mayaca Fluviatilis

Doritorii sunt rugati sa citeasca atent mesajul meu initial. Constat ca nu se acorda atentie prea mare la ce am scris.

O seara buna!

6

Re: Noua donatie

Hydrocotyle Tripartita a fost rezervata, nu mai este inclusa in donatie.

O seara buna!

7

Re: Noua donatie

vreau  si eu smile

8

Re: Noua donatie

Riccia Fluitans , Salvinia Natans, 2-3 bucati, Hydrocotyle Leucocephala,Rotala Macrandra, si rotala rotundifolia  cata vrei tu, poate pot sa imi fac un nano plantat :d

Bucuresti
0763660194
ne putem vedea oricand dupa ora 3.

9

Re: Noua donatie

Multumesc Daniel pentru plante !

10

Re: Noua donatie

Multumesc si eu Daniel ....superbe plante

11

Re: Noua donatie

Multumesc pentru plante!

12

Re: Noua donatie

Actualizare dupa o prima sedinta cu cei care si-au aratat interesul. Cei cu care urmeaza sa ma intalnesc maine nu sunt afectati de disponibilitatea plantelor solicitate.

Mai am urmatoarele:
- Riccia Fluitans cu o grosime a covorului 4-5Cm.
- Salvinia Natans (MULTA)
- Pistia Stratiotes (MULTA)
- Limnophila Sessiliflora (MULTA)
- Limnophila Needleleaf (MULTA)
- Limnophila Aromatica
- Hydrocotyle Leucocephala
- Ranunculus Inundatus (MULTA)
- Rotala Macrandra
- Mayaca Fluviatilis

Doritorii sunt rugati sa citeasca atent mesajul meu initial. Constat ca nu se acorda atentie prea mare la ce am scris.

O seara buna!

13

Re: Noua donatie

Inca valabil!

14

Re: Noua donatie

Actualizare dupa a treia sedinta cu cei care si-au aratat interesul. Cei cu care urmeaza sa ma intalnesc maine nu sunt afectati de disponibilitatea plantelor solicitate.

Mai am urmatoarele:
- Riccia Fluitans cu o grosime a covorului 4-5Cm.
- Salvinia Natans (MULTA)
- Pistia Stratiotes (MULTA)
- Limnophila Sessiliflora (MULTA)
- Limnophila Needleleaf (MULTA)
- Ranunculus Inundatus (MULTA)

Doritorii sunt rugati sa citeasca atent mesajul meu initial. Constat ca nu se acorda atentie prea mare la ce am scris.

O seara buna!

15

Re: Noua donatie

salut daniel. as dori si eu daca se poate niste riccia pt un acvariu de creveti daca ma poti ajuta. sunt vecin cu tine, stau la plaza si ne putem intalni usor. ma pot vedea cu tine oricand, cat despre numarul de telefon, daca esti de acord sa-mi dai, ti-l trimit pe privat. multumesc si o zi buna

Viata-i scurta. Daca tot n-o putem lungi, hai sa o facem lata!

16

Re: Noua donatie

Plantele s-au dat, cele care contau. Cele ramase ajung compost.

Se poate inchide.