1 Editat de cornelino78 (2013-02-03 21:57)

Subiect: danydanut

DOMNUL DANUT A REZOLVAT ACEASTA  PROBLEMA IN MOD ONORABIL  SI  BROSCUTA SHARA  A  AJUNS LA COLEGUL BALAMUC_MAC  CA DONATIE   PENTRU ACEST SUBIECT CRED CA NU MAI ESTE   VALABILA  ETICHETA DE VANATOR DE DONATII
O SEARA BUNA  VA DORESC

se pare ca avem de  un  vanator de donatii
am donat astazi  o broasca testoasa  cate acest user  si se pare ca  vrea sa faca profit din donatii un alt coleg  a anuntat  vanzarea broscutei pe alt  forum  de specialitate  concluziile  le  trege cine vrea

shpritz A scris:

VAND-URGENT -Broasca testoasa!
Vand o broasca testoasa"maricica" 15 RON

Am facut alergie de la ea si nu pot sa o mai tin...
Lasati un nr de contact sau mesaj, PM, nu prea stau pe forum.

http://forum.acvarist.ro/showthread.php?67701-VAND-URGENT-Broasca-testoasa!
Uite unde a ajuns donatia ta!
Imi pare rau...

2

Re: danydanut

Da, normal ca am anuntat acest lucru pt ca eu am renuntat sa mai vin ca sa se bucure cineva care s-ar fi dus si aseara sa o ia...dar nu-i nimic...daca am vrut eu sa nu ignor animalutul si sa ii acord prea putin timp lasa ca a luat-o cineva sa o vanda.
De-asta e important sa cunosti oamenii carora le donezi lucruri, nu doar sa le dai.
Ape limpezi Cornel si multa sanatate pt junior.

Re: danydanut

imi pare nespus de rau  ca  a  ajuns sa fie  obiectul  unei vanzari  era tare  haioasa

Re: danydanut

DanyDaniel A scris:

Am cumparat mancare... si am dat 15 lei..... broasca e  gratis,,,,da nu puteam sa pun broasca gratis mancarea 15 lei...Si din pacate  am facut alergie am mai dat bani si pe claritin"medicament antialergic"da asta e nu aveam de unde sa stiu ...
Imi pare rau ca trb sa o dau.... cum am zis mi-am dorit de mult o broasca,,, da nu am de ales......Sorry...NU SUNT "BISNITAR" DAC ASTA CREZI.

asa se apara   respectivul user

Re: danydanut

cornelino78 A scris:
DanyDaniel A scris:

Am cumparat mancare... si am dat 15 lei..... broasca e  gratis,,,,da nu puteam sa pun broasca gratis mancarea 15 lei...Si din pacate  am facut alergie am mai dat bani si pe claritin"medicament antialergic"da asta e nu aveam de unde sa stiu ...
Imi pare rau ca trb sa o dau.... cum am zis mi-am dorit de mult o broasca,,, da nu am de ales......Sorry...NU SUNT "BISNITAR" DAC ASTA CREZI.

asa se apara   respectivul user

In primul rand nu ma apar nu am dc, si nu o sa intru in discutie cu nimeni,voi credeti ce vreti,,, daca nu acceptati adevarul asta e, problema voastra si cu asta PUNCT.

6 Editat de Qasimodo (2013-02-02 22:23)

Re: danydanut

Daca stiam ca broscuta va avea asa o traiectorie fulminanta mai bine nu ajutam colegul sa o dea,sper sa ajunga la cineva care va avea grija de ea,este rusinos ca avem colegi de forum care vor sa faca profit din donatii(apropo mancarea ,accvariul si broscuta au fost donate),rugamintea mea catre colegul care si-a luat medicament pentru alergie ,sa le inapoiesze colegului cornelio si dl-lui care a donat broscuta sa le returneze benzina consumata . Ma bag in discutie pentru ca donatia a fost facuta prin intermediul meu.

Re: danydanut

nute acuza nimeni  dar  faptul ca  ai postat pe  alt  forum  puteai sa  postezi si  aici  si sa explici situatia unu  nu eu am vazut anuntul si un alt user  care afirmase ca vrea  si el  broasca dar nu a avut  timpul necesar

8 Editat de DanyDaniel (2013-02-02 22:25)

Re: danydanut

cornelino78 A scris:

nute acuza nimeni  dar  faptul ca  ai postat pe  alt  forum  puteai sa  postezi si  aici  si sa explici situatia unu  nu eu am vazut anuntul si un alt user  care afirmase ca vrea  si el  broasca dar nu a avut  timpul necesar


CINE VREA BROASCA   GRATIS> AZI--- pana in ora 21---  daca nu o revendica nimeni ii dau drumul in    IORE o sa fie film cand o eliberez sa nu creada careva ca am vandut-o etc..,, astept PM cine o doreste....E fara acvariu asa am luat-o doar cu mancare.

9

Re: danydanut

Stimate coleg ,eliberarea brostelor de florida in alt habitat este in afara legii,asa ca fa bine si cauta pe cineva care sa aiba grija de ea

Re: danydanut

Qasimodo  pe  de-o parte  este  vina  mea  ca nu mam  informat  inainte  sa  ai fac  supriza sotiei mele  danydanut poate confirma  ca este  gravida   o parte  din  vina o am  eu    ce pot  sa  spun   cu parere de rau  nu prea mai am ce sa fac   dar asta este o invatatura  de minte  data viitoare sa nu ma mai  arunc  cu capul inainte   sa stapanesc un  subiect  atat de fragil

Re: danydanut

dani daca vrei sa o  dai inapoi  voi avea  grija  sa  ajunga  la un alt user  care are mai multe  exemplare  sau ia legatura cu balamuc_mac  parca il  cheama pe  colegul  nostru

Re: danydanut

Broasca se va duce la un magazin de specialitate...SI cu asta am incheiat orice discutie.

Imi cer scuze pentru  cele intamplate...cer scuze DOMNULUI care mi-a donat broasca,,, nu aveam de unde sa stiu ce  o sa mi se intample,broasca o sa ajunga donatie in aceasta seara  la zoomania....magazin de specialitate.Sa aveti  o seara buna.

13

Re: danydanut

Nu este vina ta ,doamne fereste,ideea e ca tu ai vrut sa ii faci o surpriza sotiei,colegul dany a sarit calul( am cumparat claritine ca am facut alergie de la broscuta ,si pe de alta parte bacnotele sunt pline de microbi ,iti dai seama cat claritine isi cumpara sa ii treaca alergia de la 15 lei),pt tine tot respectul ai vrut sa faci o fapta buna si sa faci o surpriza sotiei(cateodata mai trebuie sa le mai si intrebam!!!!!!)

Re: danydanut

Te rog un lucru: da-mi un apel la unul din nr din semnatura si iti cumpar eu broscuta. Indiferent de pretul pe care-l doresti! Multumesc!

Contact: 0729.422.335 / 0769.008.054 / 0770.575.269

15 Editat de DanyDaniel (2013-02-02 22:41)

Re: danydanut

Qasimodo A scris:

Nu este vina ta ,doamne fereste,ideea e ca tu ai vrut sa ii faci o surpriza sotiei,colegul dany a sarit calul( am cumparat claritine ca am facut alergie de la broscuta ,si pe de alta parte bacnotele sunt pline de microbi ,iti dai seama cat claritine isi cumpara sa ii treaca alergia de la 15 lei),pt tine tot respectul ai vrut sa faci o fapta buna si sa faci o surpriza sotiei(cateodata mai trebuie sa le mai si intrebam!!!!!!)


Imi pare rau pentur tine vad ca esti foarte revoltat impotriva mea,,, ma rog  e problema ta.... da inainte sa fii ironic incerca putin sa te documentezi   sa vezi cum este cu alergia...

Re: danydanut

ea  isi dorea  si doreste incontinuare   dar eu nu pot  pune in pericol  sanatate   copilului   cand  a  auzit de broscuta  a  fost   tare fericita  ma  bata la cap  de 6 luni sa  ai iau  broscuta  dar  in  urma   unor  tutoriale  cum  am scris  si in   anuntul de donatie  broscuta  este incompatibila cu bebelusi  si copii sub 5 ani  de  altfel   foarte isteata BROSCUTA SHARA   sa plimbat prin  toata casa dupe mine

Re: danydanut

sunt  eu  curios  ce  reactii are o alergie ?

18 Editat de cornelino78 (2013-02-02 22:45)

Re: danydanut

DANIEL  TE ROG FRUMOS SUNAL PE  BALAMUC_MAC
BROASCA TREBUIE SA RAMANA  OBIECTUL UNEI DONATII DACA O DUCI LA ZOOMANIA  AIA  O VOR  VINDE

Re: danydanut

cornelino78 A scris:

sunt  eu  curios  ce  reactii are o alergie ?


mancarime,inrosirea pieli.

20

Re: danydanut

Din pacate noi suntem datori sa ne documentam ce repercursiuni si ce indatoriri avem cand adoptam ,cumparam un animalut ,pasare ,pestisor inclusiv cand ne casatorim lol etc.