1

Subiect: Donatie plante

Salutare,

Se dau urmatoarele plante:

- Riccia Fluitans
- Salvinia Natans
- Pistia Stratiotes
- Limnophila Sessiliflora sp. Needle Leaf
- Rotala Rotundifolia
- Rotala Macrandra
- Monosolenium Tenerum (Pellia)
- Ludwigia repens

Imi rezerv dreptul sa-mi aleg cui donez plantele. Daca nu primiti mesaj inapoi inseamna ca nu ati fost selectati.

Unele plante sunt rezultatul tunsorii, pot fi varfuri sau tija principala cu radacini.

Pentru a primi raspuns la solicitare mesajul trebuie sa contina OBLIGATORIU urmatoarele:

- Ce plante.
- Cand ne putem vedea.
- Nr. de telefon.

Solicitarile neraspunse sunt din cauza ca nu au intrunit minimele conditii de mai sus si:

- Nu au un numar de postari pe forum care sa confirme o activitate in domeniu. Nu donez plante pentru a fi vandute ulterior in piata/magazin.
- Solicitarea este incoerenta.
- Userul are un istoric de inconsecventa. Nu-mi place sa-mi pierd timpul de pomana incercand sa fac un bine.
- Userul vrea toate plantele. Daca scot spre donare 30 de fire nu inseamna ca trebuie sa fie luate toate de o persoana. Cum am scris mai sus, nu donez la bisnitari.

Locul de intalnire este parcarea Billa/Dr. Taberei daca nu am specificat. Ne putem vedea si in alta locatie din apropiere. Intervalul orar preferat este 19:30 - 20:30

Atentie! Este responsabilitatea beneficiarului sa se asigure ca plantele primite nu introduc paraziti, vietuitoare nedorite, alte plante nedorite in acvariul propriu!

Nu-mi pierdeti timpul stabilind intalnire si din orice motiv nu anuntati ca nu mai puteti ajunge. Dati bip si sun inapoi daca este nevoie. Prefer sa nu-mi bat joc de cei cu care stabilesc sa ma intalnesc si ma astept la reciprocitate.

Nu uitati sa aveti punga pentru plante la voi!

Anunt valabil numai pentru Bucuresti, contact numai prin PM cu exceptia celor care au mai tranzactionat cu mine si ma pot contacta telefonic direct.

2

Re: Donatie plante

Valabil!

3

Re: Donatie plante

V-am trimis PM.

4

Re: Donatie plante

S-au mai dat din plante.

Au ramas:

- Riccia Fluitans
- Salvinia Natans
- Pistia Stratiotes
- Limnophila Sessiliflora sp. Needle Leaf
- Monosolenium Tenerum (Pellia)

Rog citirea mesajului initial pentru o tranzactie usoara!

5

Re: Donatie plante

Sall recomanda mi si mie o planta sa mance po4 si sa fie rezistenta totusi  in bazinul meu. big_smile

6

Re: Donatie plante

Plantele s-au dat, restul au ajuns la compost. Se poate inchide.