1 Editat de irukandji (2013-02-14 04:38)

Subiect: cumpar filtru intern sau extern spart

cumpar filtru intern functional, nu gunoi. Nu ma intereseaza buretelul , doar sa functioneze bine motorul

capac_acvariu@yahoo.com
da, capac din pvc si komatex, rar lampi suspendate

2

Re: cumpar filtru intern sau extern spart

Un filtru resun magi 380 nou te intereseaza?

Re: cumpar filtru intern sau extern spart

As prefera cu un debit cat mai mare 450 litri/h, dar o sa il iau si pe acesta in calcul. da-mi detalii si un pret (pe pm daca nu aici.)

capac_acvariu@yahoo.com
da, capac din pvc si komatex, rar lampi suspendate

4

Re: cumpar filtru intern sau extern spart

Filtrul este nou ,a functionat doar 2 sapt ,pret 25 lei

5 Editat de irukandji (2013-02-17 15:15)

Re: cumpar filtru intern sau extern spart

VALABIL!
Ideea e ca vreau sa fac un proiect cu o cascada, vroiam o pompa sa imi ridice apa din bazinul de jos, mai mult de jumatate de metru. Am intrebat pe cineva care se pricepe mai bine si mi-a zis ca volumul de apa circulat e una si coloana de apa e alta. Deci...
Caut in continuare pompe, filtre cat mai mari, powerhead-uri, astept oferte. Ma intereseaza sa ridice apa in coloana cat mai sus, nu neaparat volum de 450 litri/ora. Important e sa ridice cat mai sus. Scrie pe fiecare pompa ce coloana de apa ridica, idiferent daca e de pond, de acvariu sau eu stiu ce. Cine nu se pricepe sa imi tipul pompei si caut eu pe google. (nu nu vreau pompa de fantana  :stupid )
- de exemplu modelul HJ-611 ar fi ok 0.9 m coloana apa / 450 litrii dar deschis si la alte propuneri

Cred ca si un filtru extern spart e ok daca motorul functioneaza bine , indiferent de volumul de apa circulata.



17 februarie, anuntul meu e inca valabil.  :sok

capac_acvariu@yahoo.com
da, capac din pvc si komatex, rar lampi suspendate

Re: cumpar filtru intern sau extern spart

inca mai caut o pompa /powerhead ok peste 400 litrii /ora sau un filtru intern ok

capac_acvariu@yahoo.com
da, capac din pvc si komatex, rar lampi suspendate

Re: cumpar filtru intern sau extern spart

Se poate inchide, s-a rezolvat. Multumesc.

capac_acvariu@yahoo.com
da, capac din pvc si komatex, rar lampi suspendate