21

Re: Problema

Link-ul ala e o cautare salvata, nu va merge la altcineva care nu are cookie-ul lui Baracuda, pentru ca e o cautare salvata dupa user-ul lui.

Salvarea asta se face pentru a economisi resursele serverului in cazul in care se revine de mai multe ori la pagina cu rezultatele cautarii si in acest fel se evita multiple interogari in baza de date.

Referitor la magza/puf, cred ca e plina sectiunea de incepatori cu aceasta "problema". O simpla cautare dupa cuvintele cheie "mazga alba", "puf pe lemn", "bactozym", "apa albicioasa" va oferi cateva zeci de raspunsuri si solutii. Suficiente zic eu.

22

Re: Problema

danielt A scris:

Link-ul ala e o cautare salvata, nu va merge la altcineva care nu are cookie-ul lui Baracuda, pentru ca e o cautare salvata dupa user-ul lui.

Salvarea asta se face pentru a economisi resursele serverului in cazul in care se revine de mai multe ori la pagina cu rezultatele cautarii si in acest fel se evita multiple interogari in baza de date.

Referitor la magza/puf, cred ca e plina sectiunea de incepatori cu aceasta "problema". O simpla cautare dupa cuvintele cheie "mazga alba", "puf pe lemn", "bactozym", "apa albicioasa" va oferi cateva zeci de raspunsuri si solutii. Suficiente zic eu.

Aici nu te pot contrazice, "le ai" mai bine decit mine. Acu', sa nu te superi pe mine, imi sta in git o intrebare: corespondezi si cu Bill Gates? lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

Re: Problema

Aici cred ca vrea sa faca trimitere Baracuda.
http://www.acvariidevis.ro/forum/search/800136068/Daca despre aceasta pagina este vorba, link-ul mai sus mentionat de Baracuda face trimitere catre pagina 2. Repet daca la aceasta pagina se face referire. In acest caz pagina 2 nu exista si de aceea nu se poate deschide.

24 Editat de danielt (2013-02-13 17:50)

Re: Problema

Baracuda A scris:

Acu', sa nu te superi pe mine, imi sta in git o intrebare: corespondezi si cu Bill Gates? lol

Ma mai intreaba, ocazional, cand are o problema mai complicata.  lol  lol  lol

25

Re: Problema

danielt A scris:
Baracuda A scris:

Acu', sa nu te superi pe mine, imi sta in git o intrebare: corespondezi si cu Bill Gates? lol

Ma mai intreaba, ocazional, cand are o problema mai complicata.  lol  lol  lol

Vezi ca poti fi si destins cind pricepi si admiti simtul umorului, ca fiind un mijloc de relaxare, nicidecum de incrincenare?

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

26

Re: Problema

da, cred ca e de la buturuga, mai intai a inceput pe viță dupa care s a extins chiar si pe pietris, melci, plante dar nu sta pe obiectele care sunt batute de jetul filtrului, deci ceva nu i place :-? si cred ca ala ar fi aerul (poate) cat despre ce a postat dany112004, cu parere de rau, iti spun ca nu merge nici linkul ala...

27

Re: Problema

Sa fie oare din cauza neciclarii, toata branza asta si sa scap cu timpu de ea sau ar trebui sa ma angajez in a lua masuri mai radicale? parerile cred ca ar face mai mult bine decat linkurile. Tin sa mentionez ca nu prea am gasit nimic fascinant despre fungus...

28

Re: Problema

Nu degeaba ti-am pus link-ul cu schita aceea de Caragiale. Ne intelegem ca turcul cu mutul sau batem apa in piua, pe un subiect discutat de zeci de ori si despre care tu nu vrei sa faci nicio cautare. Nu stiu ce tot bati cimpii cu "fungus", probabil nici nu stii ce inseamna. Mizga aceea este rezultatul imbibarii cu apa a lemnului, combinata cu eliberarea unor substante, care concura la formarea acelui mucus. Pentru ultima oara: nu-ti face probleme, va disparea de la sine, odata cu ciclarea si maturizarea acvariului!
   Uita de subiectul asta si treci la problemele adevarate, pe care le ai, in postura ta de incepator!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

29

Re: Problema

multumesc si sper sa fie cum graiesti