Subiect: Va sault!!!!

Pentru ca prima postare pe un forum este prezentarea, asa voi face si eu in cele ce urmeaza.
Sunt Viorel din Dr.Tr. Severin si pasiunea cu acvaristica o am de mic copil , insa niciodata nu am facut acest lucru la un nivel  ridicat . In acest moment sunt posesorul unui acvariu Juwel Record 800 de 110 l brut cu dotarile standard(pompa juwel 400 bioflow 400l/h, incalzitor juwel de 100w,bureti tot de la juwel ca si filtrare,pana acum putin timp un filtru extern Eheim 2222 insa in urma unui accident am ramas fara setul de cuplaj si furtunele in/out, lumina 2 x 18w osram 865) si cam atat. Fara feltilizant,co2 etc. Cel de-al doilea acvariu este un nano de 30l de fabrica dotat cu o pompa de 230l /h , incalzitor 50 w si lumina un bec din fabrica de 11 w si am mai adaotat un neon de 8 w.
Cam atat deocamdata. Poze dupa ce invat cum se pun .
   O seara placuta sa aveti in continuare  :noroc .

Re: Va sault!!!!

Bine-ai venit Viorel! Pozele pot fi puse daca le micsorezi un pic sau ca atasament! De micsorat deschizi poza in paint si ai acolo optiune de resize, incearca asta pana reusesti sa pui una si apoi te inveti cam care e dimensiunea optima in functie de aparatul tau!

Audaces fortuna juvat semper fidelis

www.acvariidevis.ro/forum/topic/14092

3

Re: Va sault!!!!

Nu trebuie redimensionat nimic. Daca au pana in 8Mb le ia direct, forumul le redimensioneaza automat.

Dai click in casuta din dreapta lui "Adauga imagini", selectezi poza si apesi butonul "Open", astepti s-o incarce, cand a terminat o sa-ti arate o iconita cu imaginea ta. Repeti pasii astia pana ai adaugat toate pozele si apesi butonul "Trimite"

Re: Va sault!!!!

Va multumesc pt sfaturi. Pana ma familiarizez si eu cu forumu o sa dureze un timp... sper eu nu prea mare. Nu vad aici optiunea pt mesaje noi scrise intr-un subforum si care sunt ultimile mesaje scrise si nevizualizate. Sper sa ma fac inteles.
Va multumesc anticipat.

5

Re: Va sault!!!!

Salut si bine ai venit....  smile
Asteptam pozele cu acvariu....

Re: Va sault!!!!

Acvariul in diferite faze ale existentei lui. Ultimile poze sunt cu setupul actual, insa fara cabomba si blexica . Fara co2 si fertilizant este greu sa ai un acvariu frumos. DECI m-am hotarat sa fac ceva frumos in viitor  :acv .
Dar sa vad ce o sa schimb. Acvariu sau stilu  :smoke . Sau ambele

7

Re: Va sault!!!!

Bine ai venit! Pentru o clipa am avut impresia ca mi s-au schimbat dioptriile lol  Incearca sa verifici calitatea pozelor, inainte sa le incarci.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

Re: Va sault!!!!

Baracuda A scris:

Bine ai venit! Pentru o clipa am avut impresia ca mi s-au schimbat dioptriile lol  Incearca sa verifici calitatea pozelor, inainte sa le incarci.

Imi cer scuze, nu am stiut ca se vad asa. Pe desktop mi se vad bine si nu imi dau seama ce se intampla.

http://viogo.sunphoto.ro/Acvariu/pagina2

9

Re: Va sault!!!!

Frumusel acvariul! Ce reprezinta link-ul postat?

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

10

Re: Va sault!!!!

Bine ai venit Viorel!

vio-trutza A scris:

Nu vad aici optiunea pt mesaje noi scrise intr-un subforum si care sunt ultimile mesaje scrise si nevizualizate.

   In meniul de sus exista functia Mesaje noi, ti-am incercuit in imagine.

vio-trutza A scris:

fara cabomba si blexica

   "Blexica" asta ce este?

Re: Va sault!!!!

Ancistrus A scris:

Bine ai venit Viorel!

vio-trutza A scris:

Nu vad aici optiunea pt mesaje noi scrise intr-un subforum si care sunt ultimile mesaje scrise si nevizualizate.

   In meniul de sus exista functia Mesaje noi, ti-am incercuit in imagine.

vio-trutza A scris:

fara cabomba si blexica

   "Blexica" asta ce este?

  Acolo apar mesajele noi din toate subforumurile. Eu ma gandeam ca exista functia de mesaj nou in fiecare subforum, care, in momentul accesarii, te duce direct la ultimul mesaj necitit de la pagina ....
   bexica  = blyxa japonica  big_smile

Re: Va sault!!!!

Baracuda A scris:

Frumusel acvariul! Ce reprezinta link-ul postat?

Acolo se pot vedea mai multe poze cu acvariul meu. Daca considerati ca e reclama la alte saituri va rog sa stergeti mesajul cu link-ul respectiv si sa acceptati din partea mea scuzele de rigoare.

13

Re: Va sault!!!!

Vad ca a disparut, ceea ce este OK!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!