1

Subiect: ingrijirea crabilor

buna acvarii de vis mi-am luat un crab de la animax si nu stiu ce specir este .as dori sa stiu cum sa il ingrijesc.L-am pus intr-un acvariu de 5 l si i-am facut o insula pe care tot se urca .Pompa de aer nu am la el si nici filtru temperatura e 22 de grade si apa o schimb la 2 zile e bine asa?trebuie sa ii pun sare?multumesc

2

Re: ingrijirea crabilor

pai,acum fara suparare,dar nu era mai bine daca inainte de a cumpara,te-ai fi interesat macar ce specie este,ca apoi sa il iei de urechi pe goagal sa spuna tot ce stie despre ingrijirea lui?cel mai bine mergi de unde l-ai cumparat,vezi denumirea lui si treci la citit,sau pune o poza,poate cineva il poate identifica si te ajuta.numai bine

3

Re: ingrijirea crabilor

juulic A scris:

pai,acum fara suparare,dar nu era mai bine daca inainte de a cumpara,te-ai fi interesat macar ce specie este,ca apoi sa il iei de urechi pe goagal sa spuna tot ce stie despre ingrijirea lui?cel mai bine mergi de unde l-ai cumparat,vezi denumirea lui si treci la citit,sau pune o poza,poate cineva il poate identifica si te ajuta.numai bine

cred ca este Pseudosesarma moeshi

4 Editat de Qasimodo (2013-03-05 23:16)

Re: ingrijirea crabilor

Poate fi  si gecarcinus ruricola ,nu ai o poza si ce marime are inculpatul?