1

Subiect: Donatie plante

Salutare,

Se dau urmatoarele plante:

- Riccia Fluitans
- Monosolenium Tenerum (Pellia)
- Lindernia Rotundifolia
- Egeria Densa
- Utricularia Vulgaris
- Mayaca Fluviatilis
- Ranunculus Inundatus
- Rotala Macrandra

Imi rezerv dreptul sa-mi aleg cui donez plantele. Daca nu primiti mesaj inapoi inseamna ca nu ati fost selectati.

Unele plante sunt rezultatul tunsorii, pot fi varfuri sau tija principala cu radacini.

Pentru a primi raspuns la solicitare mesajul trebuie sa contina OBLIGATORIU urmatoarele:

- Ce plante.
- Cand ne putem vedea.
- Nr. de telefon.

Solicitarile neraspunse sunt din cauza ca nu au intrunit minimele conditii de mai sus si:

- Nu au un numar de postari pe forum care sa confirme o activitate in domeniu. Nu donez plante pentru a fi vandute ulterior in piata/magazin.
- Solicitarea este incoerenta.
- Userul are un istoric de inconsecventa. Nu-mi place sa-mi pierd timpul de pomana incercand sa fac un bine.
- Userul vrea toate plantele. Daca scot spre donare 30 de fire nu inseamna ca trebuie sa fie luate toate de o persoana. Cum am scris mai sus, nu donez la bisnitari.

Locul de intalnire este parcarea Billa/Dr. Taberei daca nu am specificat. Ne putem vedea si in alta locatie din apropiere. Intervalul orar preferat este 20:00 - 20:30

Atentie! Este responsabilitatea beneficiarului sa se asigure ca plantele primite nu introduc paraziti, vietuitoare nedorite, alte plante nedorite in acvariul propriu!

Nu-mi pierdeti timpul stabilind intalnire si din orice motiv nu anuntati ca nu mai puteti ajunge. Dati bip si sun inapoi daca este nevoie. Prefer sa nu-mi bat joc de cei cu care stabilesc sa ma intalnesc si ma astept la reciprocitate.

Nu uitati sa aveti punga pentru plante la voi!

Anunt valabil numai pentru Bucuresti, contact numai prin PM cu exceptia celor care au mai tranzactionat cu mine si ma pot contacta telefonic direct.

Re: Donatie plante

aici provincia...vreau si eu cateva... :stupid  :stupid  :stupid

Fertilizanti micro PLANT SERUM-macro PLANT SERUM-fier chelat DTPA

3

Re: Donatie plante

0725022349 daca mai ai disponibile orcare din primele 3 si ultima. merci anticipat

4

Re: Donatie plante

Ai citit tot mesajul meu? :stupid

5

Re: Donatie plante

da...

6

Re: Donatie plante

Nu ai fost selectat, in mare parte pentru ca nu ai respectat mesajul meu iar activitatea ta pe acest forum nu se poate cataloga ca fiind membru activ.

Donatii vor mai fi, daca alegi sa participi in aceasta comunitate, poate ne vom vedea pe viitor sa-ti dau plantele.

7

Re: Donatie plante

aspa pt k muncesc 7 zile din 7. bafta

8

Re: Donatie plante

Lista actualizata:

- Lindernia Rotundifolia
- Egeria Densa
- Utricularia Vulgaris
- Mayaca Fluviatilis
- Ranunculus Inundatus
- Rotala Macrandra

Cititi mesajul initial!

9

Re: Donatie plante

Lista actualizata:

- Mayaca Fluviatilis
- Ranunculus Inundatus
- Rotala Macrandra

Cititi mesajul initial!

10

Re: Donatie plante

salut as dori si eu Rotala macrandra Mayaca fluviatilis ne putem vedea maine si nr mau este 0721125652

0721125652
http://www.acvariidevis.ro/forum/post/171479/#p171479

11

Re: Donatie plante

Ai PM!

12

Re: Donatie plante

danielt A scris:

Lista actualizata:

- Mayaca Fluviatilis
- Ranunculus Inundatus
- Rotala Macrandra

Cititi mesajul initial!

Inca valabil, pana sambata cand ajung compost.

13

Re: Donatie plante

Daca mai ai as vrea si eu o mica donatie. Le poate ridica cineva din Bucuresti care sta in militari.

14

Re: Donatie plante

Anuntul nu mai este valabil, se poate inchide.