1

Subiect: Flori

Potamogeton Octandrus si Persicaria (Polygonum) Kawagoeanum

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

Re: Flori

felicitari pt floarea de Polygonum K., am si eu aceasta planta frumoasa, dar in afara de rosul superb de la frunzele de varf, flori nu am vazut la ea.

Pescar hoinar

3

Re: Flori

LupuMoralist A scris:

felicitari pt floarea de Polygonum K., am si eu aceasta planta frumoasa, dar in afara de rosul superb de la frunzele de varf, flori nu am vazut la ea.

Planta infloreste pe rupte la Victor in acvarii, acolo am vazut-o prima oara. Vorbesti de "rosul superb"? In cazul asta, cum este rosul de la Polygonum Sao Paulo, fabulos? lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

4

Re: Flori

Baracuda A scris:
LupuMoralist A scris:

felicitari pt floarea de Polygonum K., am si eu aceasta planta frumoasa, dar in afara de rosul superb de la frunzele de varf, flori nu am vazut la ea.

Planta infloreste pe rupte la Victor in acvarii, acolo am vazut-o prima oara. Vorbesti de "rosul superb"? In cazul asta, cum este rosul de la Polygonum Sao Paulo, fabulos? lol

- "Plantele " infloresc pe rupte, adica Polygonum sp "Kawagoeanum". Polygonum sp "Sao Paulo" (una dintre favoritele mele), Aponogeton henkelianus var. Madagascariensis toarna floare dupa floare (cred ca-mi deschid florarie smile ),Bacopa Amplexicaulis deja m-a plistisit cu "banalele" ei flori albastre- Dan a vazut ce a facut asta vara (vorba filmului),Blyxa aubertii, Blyxa japonica si...si ultima dar nu cea din urma- Potamogeton octandrus. Cand ati fost ultima data la mine, dupa ce mi-ati zis ca aveti floare la ea, cum ati plecat, cum am luat-o la verificat cu gandul sa o cert pentru incompetenta, dar cand colo... ce sa vezi, o floare mica si finuta ca o bijuterie- Am facut poza ca sa am proba. smile

5

Re: Flori

Sa inteleg ca te-ai scos si nu mai dai banii pe flori, acum de 1 si 8 Martie? lol
^:)^  :noroc  :apl

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

6 Editat de victor z (2013-03-02 02:40)

Re: Flori

- Da de unde, maine ma duc sa cotizez la greu pentru cateva buchete. hmm