1

Subiect: nano shrimp25litri

Salutare! am inceput un proiect micut:acvariuBoyu 25litri,substratmanado cu cateva roci vulcanice,filtrare asigurata de un ex400 si un hangon cu skimer,iluminare-lampa birou cu un bec osram 2700k.co2 butelie cu difuzor ceramic si electrovalva.fauna 3 guppy cobra masculi si creveti red chery.plante;macrandra,vivipara,pogo erectus,blixa,staurogyne si gazon hydropiper!acvariul a stat la ciclat aproape o luna! pertilizare micro+macro cate0,5ml si easycarbo!sper  sa va placa!

2

Re: nano shrimp25litri

update! stie careva la cat timp se tunde gazonul de hidropiper si cum se tunde ?mersi!

3

Re: nano shrimp25litri

evolutie!

Re: nano shrimp25litri

:apl  foarte frumos acvariul
Ce lampa ai acolo, cebec cu ce putere. Ma intereseaza ca vreau sa te copiez pe cat posibi  big_smile

Scopul scuza mijloacele! Oare?

5

Re: nano shrimp25litri

este  o lampa mobila de la Ikea cu bec economic Osram 6500k de 15 w! multumit?

Re: nano shrimp25litri

arata bine. ai putea sa ii faci un capac din sticla slefuita

Pescar hoinar

Re: nano shrimp25litri

Arata foarte bine acvariul, se vede ca n-ai avut deloc probleme cu el; initial spuneai de un bec de 2700 k.

Succes in continuare!

Audaces fortuna juvat semper fidelis

www.acvariidevis.ro/forum/topic/14092

8

Re: nano shrimp25litri

pentru ce Lupule Capac? da am inceput cu un bec  cu lumina calda,dar nu mi-a placut culoarea si am renuntat!

9

Re: nano shrimp25litri

dupa o tunsoare!

10 Editat de LupuMoralist (2013-05-02 18:40)

Re: nano shrimp25litri

micha A scris:

pentru ce Lupule Capac?

am citit o intamplare cu un acvarist care a lasat cateva zile geamul deschis, el fiind in concediu si a intrat praf de la o constructie/renovare si i-au murit toti crevetii.

referitor la plante: nu mai taia Acicularis-ul din spate. lasa-l sa creasca pana ajunge la suprafata, o sa arate mult mai bine

Pescar hoinar

11

Re: nano shrimp25litri

update nano +acvariu100 litri!!!

12

Re: nano shrimp25litri

poze!