61 Editat de sergiu.dragomir (2013-02-28 14:16)

Re: Experienta Acvarii de Vis

ma bucur sa aud asta; refuz sa cred ca nu-i vreo subtilitate ascunsa si, "modest" dupa cum sunt, presimt ca eu ma calific la categoria bovina, asa-i ?

LATER EDIT: in atare caz macar taur sa fiu si nu bou!

EVEN LATER EDIT: cat raspundeam eu si corectam greselile de tehnoredactare nu era prezenta mentiunea cu aluzia!

Audaces fortuna juvat semper fidelis

www.acvariidevis.ro/forum/topic/14092

62

Re: Experienta Acvarii de Vis

sergiu.dragomir A scris:

ma bucur sa aud asta; refuz sa cred ca nu-i vreo subtilitate ascunsa si, "modest" dupa cum sunt, presimt ca eu ma calific la categoria bovina, asa-i ?

LATER EDIT: in atare caz macar taur sa fiu si nu bou!

EVEN LATER EDIT: cat raspundeam eu si corectam greselile de tehnoredactare nu era prezenta mentiunea cu aluzia!

   Iti dau cuvintul meu de onoare ca nu ma refer la cineva anume. M-am indragostit de maxima asta, in urma nenumaratelor experiente, traite mai ales dupa "aglomeratia din '89" si in urma carora, m-am convins ca majoritatea "boilor", se cred stapini... lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

Re: Experienta Acvarii de Vis

negativist fiind ma gandeam ca, daca tot la bovine, mai bine taur decat bou tongue

Audaces fortuna juvat semper fidelis

www.acvariidevis.ro/forum/topic/14092

64

Re: Experienta Acvarii de Vis

Ai vrut sa spui "pesimist"? lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

65 Editat de sergiu.dragomir (2013-02-28 16:04)

Re: Experienta Acvarii de Vis

sunt sinonime; desi negativist aparent e fuculision!

macar acum se detensioneaza un pic discutia; eu unul ma amuz plus ca nu stiam expresia asta si sigur am sa google un dictionar fonetic sa vad si cum se pronunta exact!

LATER EDIT: Propun ca unul dintre moderatori sa deschida o rubrica de maxime, cugetari si perle intalnite aici de pe forum!

Audaces fortuna juvat semper fidelis

www.acvariidevis.ro/forum/topic/14092

66

Re: Experienta Acvarii de Vis

sergiu.dragomir A scris:

sunt sinonime; desi negativist aparent e fuculision!

macar acum se detensioneaza un pic discutia; eu unul ma amuz plus ca nu stiam expresia asta si sigur am sa google un dictionar fonetic sa vad si cum se pronunta exact!

LATER EDIT: Propun ca unul dintre moderatori sa deschida o rubrica de maxime, cugetari si perle intalnite aici de pe forum!

Daca-i bal, bal sa fie! lol
   - Pesimistul nu neaga nimic, el vede dintr-o perspectiva lipsita de incredere (optimism), pe cind negativistul se opune, neaga tot ce-i sta in putere. Nu cred ca cele doua notiuni, apar undeva, explicate ca fiind sinonime.
   - Din punctul meu de vedere, atmosfera a fost lipsita de tensiune, mai tot timpul (a se vedea emoticoanele tematice, folosite de mine, pentru ilustrarea bunei-dispozitii!). Cred ca te referi la altcineva, care, crezind ca "poate citi orice" wink , a tensionat artificial, atmosfera.
   - Eu zic sa ne concentram pe acvaristica, tema acestui site/forum. Si asa suntem acuzati ca ne complacem la un nivel foarte scazut si importanta forumului deriva numai din rubricile de tranzactii... Ca platforma informationala, suntem varza de Bruxelles! lol
    P.S. Vrei sa te distrezi, vrei perle? Citeste interventiile unui user, care-si spune "calatorul"! Sa nu le cauti la rubricile de acvaristica...! lol  Iarta-ma doamne, ca nu stiu ce spun! lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

67

Re: Experienta Acvarii de Vis

lol

Re: Experienta Acvarii de Vis

raspund punctual:

:mea culpa; daca si dex-ul zice ca eu fac confuzie asa sa fie; ma-nclin!

:eu vorbeam de tensiune, nu de cine a generat-o!

: nu pot comenta nivelul forumului nici prin comparatie cu altele si nici prin prisma contributiei aduse de mine, practic jurnalul acvariului de 54 de litri si eventual acel post de Q & A pe care tot altii dau sfaturi!

:am sa caut acel user; acum plec la cautat domnite la ananghie prin Cismigiu; ce atita pesti in sus pesti in jos!

P.S. faina sectiune; ma felicit pentru idee!

Audaces fortuna juvat semper fidelis

www.acvariidevis.ro/forum/topic/14092

69

Re: Experienta Acvarii de Vis

Vad ca balul are si bufet suedez... asa ca, spune-mi te rog, cum recunosti o fetitza, aflata la ananghie si mai ales ce faci, s-o ajuti? lol Ma gindesc ca, daca tot nu facem acvaristica pe forumul asta, poate ii schimbam profilul si il intitulam "salvati fetitzele din Cismigiu" lol apoi, ca niste adevarati microbisti, ii dedicam si un imn "fetitze dulci, ca-n Cismigiu" lol (fie-i tzarina usoara, lui nea Gica Petrescu!).

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

70

Re: Experienta Acvarii de Vis

sergiu.dragomir A scris:

LATER EDIT: Propun ca unul dintre moderatori sa deschida o rubrica de maxime, cugetari si perle intalnite aici de pe forum!

   Exista asa ceva aici big_smile

71 Editat de sergiu.dragomir (2013-02-28 20:09)

Re: Experienta Acvarii de Vis

Multam Cristi!

Domnule Radu eu vorbeam de Domnite nu de fetite, ca fetite se gasesc noaptea pe langa Novotel! Acum ce fac sa le salvez ... depinde de circumstante; n-am un scenariu pus la punct dinainte, nu sunt Hitch in varianta Vanilla Ice (ice ice baby)!

De fapt termenul de fetite prevestea melodia Maestrului Gica Petrescu si-atunci se admite!

AVERTISMENT: Dragi copii consumul excesiv de cafea, ceai verde si tigari grecesti dauneaza grav sanatatii (mintale)! Dovada este limpede in postarile mele de aici; de la ce-am plecat si unde-am ajuns! Asa ca limitati consumul excesiv de cafea, ceai verde si tigari si beti cel putin 2 litri de lichide (bahice) pe zi!

Audaces fortuna juvat semper fidelis

www.acvariidevis.ro/forum/topic/14092

72 Editat de xgrec (2013-02-28 20:15)

Re: Experienta Acvarii de Vis

'...sper ca peste 20-30 de ani sa isi mai aduca cineva aminte ca aici a invatat cate ceva despre acvaristica. Acest forum a fost facut pentru a creste nivelul acvaristicii...'

Poate ca postul meu este tardiv si ma scuz anticipat daca lezeaza pe cineva, dar pentru mine experienta acvriidevis.ro nu inseamna multe posturi de bun venit, salut, astept poze s.a.m.d. si nici posturi la vanzari. A insemnat nopti intregi de citit tot felul de subiecte de pe forum, despre pesti, aparatura, diy. A insemnat o viata mai buna pentru pestii mei.
Poate ca nu am sa concurez vreodata cu Bitanu, johnny sau altii care testeaza idei si fac recenzii, dar ma mandresc cu faptul ca nu tin 50 de pesti intr-un borcan de muraturi de 10 litri pe care il spal cu otet in weekend.
Asa ca, cel putin eu, am sa-mi amintesc ce am invatat si consider ca nivelul meu in ceea ce priveste acvaristica s-a imbunatatit tocmai datorita forumului

73 Editat de sergiu.dragomir (2013-02-28 20:18)

Re: Experienta Acvarii de Vis

Xgrec lasand gluma la oparte sunt intru totul de acord cu ceea ce spui tu; de aici am ajuns sa vin sa mi se dea de-a gata chestii pe care altii le-au invatat in timp, prin experiente si experimente personale, pe proprii banuti, pe propria rabdare si proprii bani!

la mine unul e simplu; pozele din postul inclus la semnatura vorbesc de la sine!

Audaces fortuna juvat semper fidelis

www.acvariidevis.ro/forum/topic/14092

74

Re: Experienta Acvarii de Vis

xgrec A scris:

'...sper ca peste 20-30 de ani sa isi mai aduca cineva aminte ca aici a invatat cate ceva despre acvaristica. Acest forum a fost facut pentru a creste nivelul acvaristicii...'

Poate ca postul meu este tardiv si ma scuz anticipat daca lezeaza pe cineva, dar pentru mine experienta acvriidevis.ro nu inseamna multe posturi de bun venit, salut, astept poze s.a.m.d. si nici posturi la vanzari. A insemnat nopti intregi de citit tot felul de subiecte de pe forum, despre pesti, aparatura, diy. A insemnat o viata mai buna pentru pestii mei.
Poate ca nu am sa concurez vreodata cu Bitanu, johnny sau altii care testeaza idei si fac recenzii, dar ma mandresc cu faptul ca nu tin 50 de pesti intr-un borcan de muraturi de 10 litri pe care il spal cu otet in weekend.
Asa ca, cel putin eu, am sa-mi amintesc ce am invatat si consider ca nivelul meu in ceea ce priveste acvaristica s-a imbunatatit tocmai datorita forumului

Un sincer si imens :multumesc"! ^:)^  din partea celor care au daruit, fara sa ceara nimic, in schimb.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

Re: Experienta Acvarii de Vis

Alta viata si alta experienta pe forum; una buna parerea mea!

Audaces fortuna juvat semper fidelis

www.acvariidevis.ro/forum/topic/14092