1 Editat de nelutu_vi (2013-03-25 17:56)

Subiect: Se poate inchide.

Schimb 2 scalari pe Echinodorus, scalarii au cam 6-7 cm corpul, un scalar este marmorat si celalt este arlechin, sunt perfect sanatosi.

2 Editat de nelutu_vi (2013-03-05 15:03)

Re: Se poate inchide.

Schimb 2 scalari pe Echinodorus, scalarii au cam 6-7 cm corpul, un scalar este marmorat si celalt este arlechin, sunt perfect sanatosi. Eventual ii vand, 15 ron ambii.

Re: Se poate inchide.

(:|

4 Editat de nelutu_vi (2013-03-14 22:20)

Re: Se poate inchide.

Schimb 2 scalari pe Echinodorus, scalarii au cam 6-7 cm corpul, un scalar este marmorat si celalt este arlechin, Se mai adauga si 4 guppy - 3 masculi si o femela (2M+1F sunt guppy black si 1M este guppy black moscow) sunt perfect sanatosi toti.   Eventual 20 ron toata gasca.

5 Editat de nelutu_vi (2013-03-19 15:30)

Re: Se poate inchide.

Schimb 2 scalari pe Echinodorus, eventual cateva fire de Cabomba sau Elodeea Densa, daca nu se poate prima planta mentionata. Preferabil ca plantele sa nu vina cu alge la pachet. Scalarii au cam 6-7 cm corpul, un scalar este marmorat - M si celalt este arlechin - F, Se mai adauga si 4 guppy - 3 masculi si o femela (2M+1F sunt guppy black si 1M este guppy black moscow) sunt perfect sanatosi toti.   Eventual 20 ron toata gasca.

Re: Se poate inchide.

Daca te intereseaza po sa-ti donez pui de lotus zenkeri red, hygrophila difformis si elodeea.

Re: Se poate inchide.

Legat de lotus zenkeri red si elodeea nu pot sa zic ca nu vreau, dar fara sa iti dau nimic in schimb parca nu e frumos...

8 Editat de bebe panait (2013-03-20 22:48)

Re: Se poate inchide.

Stai linistit si eu am primit tot ca donatie un pui de lotus de la colega Aryna care acum ocupa tot acvariul si astept sa infloreasca :noroc   Vorbim pe PM

9

Re: Se poate inchide.

intrebare... se cearta intre ei scalarii?  :fcool

10

Re: Se poate inchide.

Nu se cearta deloc, altfel nu ii tineam impreuna, motivul renuntarii la ei este ca am 2 perechi de philippine blue si sunt cam multi 6 scalari in 126L din punctul meu de vedere.

11 Editat de francesca (2013-03-23 15:35)

Re: Se poate inchide.

nelutu_vi A scris:

Nu se cearta deloc, altfel nu ii tineam impreuna, motivul renuntarii la ei este ca am 2 perechi de philippine blue si sunt cam multi 6 scalari in 126L din punctul meu de vedere.

salut, mai ai scalarrii ?? Ii dorim noi daca se poate , am 2 plante de dat, dar nu stiu cum se cheama, iti dau o poza sa vezi, Vrei ???

12

Re: Se poate inchide.

Schimb cu ce am mentionat eu sau spre cumparare?

13 Editat de nelutu_vi (2013-03-25 17:56)

Re: Se poate inchide.

S-a rezolvat, se poate inchide.  Multumesc de gazduire.