Subiect: Lemna minor in Dambovita

Asta vara, cum spuneam, in Bucuresti, la Cotroceni, la pod, cineva a plantat in raul Dambovita niste lemna minor. Se pare ca ii mergea bine, pe 4 octombrie inca era acolo o pata de verdeata. Sunt curios daca va mai aparea cand se incalzeste vremea sau s-a dus pe apa sambetei  smile

capac_acvariu@yahoo.com
da, capac din pvc si komatex, rar lampi suspendate

Re: Lemna minor in Dambovita

Am vazut guppy in IOR deci nu ma mai mira nimic..

Re: Lemna minor in Dambovita

Si eu am vazut carasi in... farfurie! Deja cred ca se intampla ceva ciudat... lol

4

Re: Lemna minor in Dambovita

Ancistrus A scris:

Si eu am vazut carasi in... farfurie! Deja cred ca se intampla ceva ciudat... lol

Dati prin malai si faina. :omfg

Repar electronice si electrocasnice0729803578
si filtre externe EHEIM.

Re: Lemna minor in Dambovita

Deabia zilele astea am scos pozele din telefon, ca nu mai aveam spatiu pe memoria interna, de aceea le-am postat deabia cum si nu in octombrie - anul trecut.
Da, si eu am vazut cu ani in urma in IOR niste xipho, mi-a atras atentia asupra lor faptul ca erau portocalii. Cand m-am apropiat, s-au scufundat si dusi au fost. Nu stiu cat timp rezista, presupun ca pestii acestia sunt neadaptati si nu reusesc sa supravietuiasca prea mult timp. Nici plantele, de regula, nu cred ca rezista. Am facut acum cativa ani un experiment, tinand in balcon o lada de lemn imbracata in folie de plastic de sera si inauntru, plante de acvariu, cateva fire din fiecare, ce aveam atunci. A fost ok pana in septembrie, probabil din cauza noptilor mai reci, mai toate s-au distrus, pierzand frunze, iar tulpilie au devenit moi pana s-au distrus. Va spun asta ca sa nu va chinuiti sa faceti si voi asta cu plantele lor, nu se aclimatizeaza la frig... De aceea sunt curios cu plantele acele de lintita (lemna minor)...

capac_acvariu@yahoo.com
da, capac din pvc si komatex, rar lampi suspendate