Subiect: De unde cumpar un droser electronic?(Bucuresti)

Buna,

As dori sa mai adaug un  neon la un acvariu de 180L si as vrea sa stiu unde pot gasi in Bucuresti un droser electronic? Ce magazine de corpuri de iluminat au si produse de acvaristica ? Am verificat la HB si nu au si chiar nu stiu unde sa caut. Mentionez ca imi trebuie pt un neon T8 de 30W si as vrea sa gasesc si la un pret cat de cat Ok.

Va multumesc!

2

Re: De unde cumpar un droser electronic?(Bucuresti)

Balast electronic gasesti la marbotrade.
Tie iti trebuie asa ceva : http://www.marbotrade.bizoo.ro/vanzare/ … 9W-220-240
La contact ai adresa lor de unde poti ridica.

3

Re: De unde cumpar un droser electronic?(Bucuresti)

Buna,

Poti merge si la Crangasi, unde au sediul cei de la emag. Chiar acolo langa ei e un magazin de electronice, eu de acolo mi-am luat recent un droser de 15w la 9 lei si unul de 36w la 16 lei.
In alte locuri nu prea o sa gasesti, eu am cautat si in Praktiker, Hornbach etc.

Re: De unde cumpar un droser electronic?(Bucuresti)

Va multumesc mult:) maine o sa ma duc sa il iau

Re: De unde cumpar un droser electronic?(Bucuresti)

tot de la marbo am luat . sunt ok

Re: De unde cumpar un droser electronic?(Bucuresti)

GolluM A scris:

Buna,

Poti merge si la Crangasi, unde au sediul cei de la emag. Chiar acolo langa ei e un magazin de electronice, eu de acolo mi-am luat recent un droser de 15w la 9 lei si unul de 36w la 16 lei.
In alte locuri nu prea o sa gasesti, eu am cautat si in Praktiker, Hornbach etc.

Cele din crangasi sunt la cutie de carton, fara suporti tub si fara cabluri si mufe de conectare a neonului. In Dedeman exista cu tot cu suporti si cabluri conectate cu mufe, bagi doar 2 fire in priza si mufele in neon.

capac_acvariu@yahoo.com
da, capac din pvc si komatex, rar lampi suspendate