Subiect: vopsire filtru

Salut,
ma bate gandul sa vopsesc filtrul intern, ca nu imi place deloc cum arata. Intentionez sa il maschez cu niste plante dar si asa, tot va fi vizibila magaoaia. Ma gandeam la vopsea neagra, fara luciu, la tub. Usuc plasticul, il spal bine, il degresez, aplic vopseaua, las 24 h la uscat, apoi 2 zile in apa pe care o schimb periodic...
Ce ma sfatuiti?

2

Re: vopsire filtru

Te sfatuiesc sa nu il vopsesti.
Daca te deranjeaza chiar asa de mult inlocuieste-l cu un filtru extern si in felul asta ai mai multe beneficii pe care banuiesc ca le stii.

3

Re: vopsire filtru

takawachinchila A scris:

Salut,
ma bate gandul sa vopsesc filtrul intern, ca nu imi place deloc cum arata. Intentionez sa il maschez cu niste plante dar si asa, tot va fi vizibila magaoaia. Ma gandeam la vopsea neagra, fara luciu, la tub. Usuc plasticul, il spal bine, il degresez, aplic vopseaua, las 24 h la uscat, apoi 2 zile in apa pe care o schimb periodic...
Ce ma sfatuiti?

In rest, acvariul tau, nu mai are nevoie de nimic? wink  Asta este tot ce-i lipseste?

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

Re: vopsire filtru

@Baracuda: consider ca mai e mult de lucru dar nu prea am timp la dispozitie. Asta e, o iau cu pasi marunti. Inca nu am pus CO2, de design nu mai vorbesc, ca nu sunt multumit deloc de ce-mi iese. E primul acvariu marisor (pana acum am avut 2 nano-uri care aratau mai bine la capitolul compozitie) si cand vine vorba de forma peisajului, nu reusesc sa ajung la o forma care sa imi placa...
Vreau sa merg pe ideea de padure inundata dar momentan am niste betze infipte in pietris... mad 
in fine, daca ai sfaturi, sunt ochi si urechi roll

5

Re: vopsire filtru

Sfatul meu: lasa filtrul in pace, mascheaza-l cu ceva plante!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!