Re: Acvariu 120L - proiect nou

Pai si cine mananca mancarea pe care o bagi? Cauta cativa pomaceea mari sau cumpara bacterii pentru start acvariu (*tot din hb). Acvariul nu-i ciclat. Ph-ul o ca mai scada cand vei baga co2, parca vorbeai ceva de o bomba...Succes!

22

Re: Acvariu 120L - proiect nou

MariusMinu A scris:

Pai si cine mananca mancarea pe care o bagi? Cauta cativa pomaceea mari sau cumpara bacterii pentru start acvariu (*tot din hb). Acvariul nu-i ciclat. Ph-ul o ca mai scada cand vei baga co2, parca vorbeai ceva de o bomba...Succes!

Mancarea o mananca bacteriile care s-au creat si evolueaza, deci cred ca nu mai am nevoie de altele. Cred ca e ciclat, apa fiind foarte clara, si cred ca are cam doua saptamani de cand e pusa si filtrata. Cat despre CO2 mai tarziu - din lipsa de fonduri. Deocamdata pregatesc ceva lemne.

23 Editat de george.r (2013-05-04 12:22)

Re: Acvariu 120L - proiect nou

Salut!
Scriu in avans pentru ca maine nu o sa pot intra. Asadar va doresc un paste fericit tuturor! Distractie placuta maine si... pofta mare!

P.S.: La intoarcere o sa mai fac ceva aranjamente in acvariu si o sa iau ceva puntius, momentan avand decat ceva melcisori. O sa revin si cu ceva poze. Dupa introducerea unui lemn in acvariu, in 3 zile, pH-ul a mai scazut un pic: 7.5