Subiect: Salutari si bine v-am gasit!

Salutare ma numesc cristi si sunt incepator
Am un  acvariu de 126 litri (80x35x45)
Iluminat cu 2x18w neoane osram 1x865 1x830
filtru extern tetratec ex 1200
substrat de 2 feluri de dimensiuni 1-2 mm Aquabasis si 2-4 mm (HB) pietris
incalzitor hailea 50w dar nu il folosesc am in jur de 24-25 grade in apa
Vietati :
9-neoni
4-xifo rosu
7-moli
3-gourami
4-sanitari mustaciosi
6 alti pesti nu stiu cum le zice
Plante :
Vallisneria gigant si inca 2 tipuri
si as dori si cateva pareri despre acvariu
am atasat si o poza

Re: Salutari si bine v-am gasit!

Salut Cristi!
   Pesti incompatibili, decoruri incompatibile sau ciudat aranjate, plante taiate urat... off... macar intretinerea o faci calumea? Schimburi de apa, ciclare etc.
   Cauta acvariile colegilor de forum si inspira-te din ele, fura cate o idee, improvizeaza... schimba ceva :fok

3

Re: Salutari si bine v-am gasit!

salut si bine ai venit incearca sa grupezi plantele cat mai bine  in spate si pe laterale cat despre pesti incearca sa te acsezi mai mult pe una din speciile mentionate sau sa fie macar compatibile

0721125652
http://www.acvariidevis.ro/forum/post/171479/#p171479

Re: Salutari si bine v-am gasit!

Salut si bine ai venit!

Re: Salutari si bine v-am gasit!

salut... bine ai venit... gurami am si eu in acvariu de 80 L... si inainte sa-i cumpar m-am documentat putin despre ei... sunt compatibili cu molly, xipho, neoni, zebre, "sanitari mustaciosi"... atat stiu momenntan... eu ii tin cu neoni, corydoras, zebre roz si guppy in acvariul de 80L si se inteleg bine... chiar nu am probleme cu ei...  sftaul meu este sa scapi de cochilia aia de melc... de scoici daca ai... si pietrele sa le verifici daca sunt calcaroase... daca sunt scoate-le si pe alea... cilindrul ala galben.. ca nu stiu ce este nu se incadreaza bine in peisaj... si... cioata aia ai pregatit-o cumva inainte sa o bagi in acvariu?

Sacrificiu Unitate Demnitate